+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná minca Dvanásť zvedov 2 NIS Izrael Biblické umenie 2019 Proof

101,00 € vrátane DPH
Strieborná minca Dvanásť zvedov 2 NIS Izrael Biblické umenie 2019 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná minca Dvanásť zvedov 2 NIS Izrael Biblické umenie 2019 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005848
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná pamätná minca
Nominál: 2 NIS
Priemer: 38.7 mm
Hmotnosť: 31.16 g
Prevedenie: Proof
Rýdzosť: 999/1000 Ag
Hrana: vrúbkovaná
Emisia: 2019
Náklad: iba 2 800 ks
Autor: Lilach Rubin
Krajina pôvodu: Izrael
Mincovňa: The Holy Land Mint

Séria "Biblical Art" 2019 - Dvanásť zvedov

Exkluzívna strieborná minca vydaná bankou Izraela v roku 2019 je venovaná príbehu z knihy Numeri 13, ktorá popisuje vyslanie dvanástich zvedov do zasľúbenej zeme.

Minca je v poradí dvadsiata tretia zo svetovo populárnej série "Biblical Art" (Biblické umenie) a na svojom rube zobrazuje dvoch mužov pri návrate z prieskumu zasľúbenej zeme. Na sochore, ktorý nesú na ramenách, je zavesený obrovský strapec hrozna. Ďalšie zo siedmich druhov prinesených výberových plodov zastupuje pri pravom dolnom okraji granátové jablko a v hornej časti olivová ratolesť. Vľavo je džbán, z ktorého vyteká mlieko a symbolizuje hojnosť navštívenej krajiny.
Po exode z Egypta putovali deti Izraela púšťou do Kanaánu. Táto bohom zasľúbená zem sa mala stať ich domovom. V druhom roku putovania cez Paránsku púšť Mojžiš na Hospodinov príkaz vyslal dvanásť mužov, aby túto zem preskúmali vrátane ich miest a obyvateľov. Po štyridsiatich dňoch putovania sa vrátili k svojmu ľudu. Prinesli správu o krajine, ktorá oplýva mliekom a medom a ako dôkaz hojnosti priniesli ovocie. Jej mestá však popísali ako veľké a silno opevnené, obyvateľov potom prirovnávali k obrom a monštrám. Desať zvedov bohom vybranú zem zhanili a medzi ľudom rozšírili názor, že nie je možné sa v nej usadiť. Z tých dvanástich iba Jozue a Káleb verili v Božiu pomoc. Boh sa teda rozhodol Izraelčanov za svoje znevažovanie a nevieru potrestať. Nikto z tejto generácie starší ako dvadsať rokov do zasľúbenej zeme nevojde. Jedinou výnimkou boli Jozue a Káleb, pretože oni v Božiu pomoc verili. Ľud bude po ďalších štyridsať rokov putovať púšťou, dokiaľ posledný z nich nezomrie a až potom ich deti Hospodin uvedie do zasľúbenej zeme.

Líce zobrazuje štátny emblém Izraela, nominálnu hodnotu, rok vydania, vínny strapec, znak mincovne "מ" a nápisy "THE TWELVE SPIES", "NUMBERS 13" (v angličtine/hebrejčine/arabčine).

Minca je dodávaná v darčekovej krabičke spolu s certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 2 800 ks pre celý svet!Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia

Zákazníci, ktorí si kúpili tento tovar, si objednali tiež...


 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.