+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná minca El Dorado 2 Oz 2020 Antique Štandard

245,00 € vrátane DPH
Strieborná minca El Dorado 2 Oz 2020 Antique Štandard
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná minca El Dorado 2 Oz 2020 Antique Štandard


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005992
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná pamätná minca
Nominál: 5 NZD
Priemer: 50 mm
Hmotnosť: 62,2 g (2 Oz)
Materiál: 999/1000 Ag
Prevedenie: Štandard
Hrana: hladká
Náklad: 500 ks
Emisia: 2020
Emitent: Niue
Razba: Mint of Gdansk

El Dorado 2 Oz

Exkluzívna strieborná minca vydaná štátom Niue v roku 2020 vo vysokom reliéfe o hmotnosti 2 Oz (62,2 g) v rýdzosti najčistejšieho 99.9% striebra s povrchovou úpravou Antique standard predstavuje pôvod legendy o zlatom meste - náboženský obrad El Dorado.

Minca na svojom rube zachytáva ceremoniál El Dorado, pri ktorom je na trón uvedený nový vládca kmeňa. Náčelník má v súlade s rituálom telo pokryté zlatým prachom a výraznou ozdobou hlavy. Usadený na nosidlách je odnášaný k brehu jezera, kde dôjde k zavŕšeniu obradu. Nad vodnou hladinou sa zdvíhajú terasovité stavby mesta a za ním sa týčia rozsiahle Andy. Súčasťou motívu je pozlátený nápis "EL DORADO".
Zaniknutý kmeň Čibčov alebo tiež Muisca obýval neprístupné horské oblasti dnešnej Kolumbie. Do povedomia sa dostal vďaka svojmu neuveriteľnému bohatstvu a zručnosti v spracovaní zlata, ktoré bolo neoddeliteľnou súčasťou jeho náboženstva. Každý náčelník kmeňa musel pred svojou korunováciou stráviť šesť rokov v odľahlej jaskyni. Po splnení skúšky bolo jeho telo pomazané živicou a posypané zlatým prachom a drahokamami. Počas obradu El Dorado bol dopravený s družinou a zlatým pokladom do stredu jezera Laguna de Guatavita. Tu boli zlaté predmety a drahokamy zhodené do hlbokej vody ako symboly obete bohom a korunovácia nového vládcu bola tým potvrdená.
Legenda o korunovácii "zlatého muža" postupne prešla do príbehu o stratenom meste zo zlata. Hľadanie mesta El Dorado a jeho bohatstva, ktoré sa začalo už španielskymi dobyvateľmi v 16. storočí, nebolo nikdy úspešné.

Lícna strana zobrazuje tradičný portrét britskej kráľovnej Alžbety II. s iniciálmi autora a nápisy "ELIZABETH II", "NIUE ISLANDS", nominálnu hodnotu a rok emisie. Súčasťou sú údaje o rýdzosti a značka mincovne.

Minca je dodávaná v prezentačnom rámčeku s certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 500 ks pre celý svet!Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.