+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

6 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava, Liberec
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná minca Equilibrium Tokelau 1 Oz 2020

41,00 € vrátane DPH
Strieborná minca Equilibrium Tokelau 1 Oz 2020
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná minca Equilibrium Tokelau 1 Oz 2020


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Ano
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 006061
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná pamätná minca
Nominál: 5 NZD
Priemer: 38 mm
Hrúbka: 2.8 mm
Hmotnosť: 31.31 g
Rýdzosť: 999/1000 Ag
Hrana: vrúbkovaná
Prevedenie: Proof-like
Náklad: 10 000 ks
Emisia: 2020
Krajina pôvodu: Tokelau
Mincovňa: Pressburg Mint

Equilibrium 2020 - Proof-like

Exkluzívna strieborná minca vydaná ostrovným štátom Tokelau a razená bratislavskou mincovňou Pressburg Mint v roku 2020 v kvalite razobného lesku Proof-like a rýdzosti najčistejšieho 99.9% striebra o hmotnosti 1 Oz (31,3 g) je treťou mincou série Equilibrium, ktorá predkladá motív spracovaný na tému harmónie a rovnováhy ľudskej pracovnej sily a práce strojov.
Mince tejto série, vychádzajúce od roku 2018, obrazovým spôsobom pracujú s myšlienkou harmónie medzi technológiou a prírodou, civilizáciou a životným prostredím, peniazmi a časom, prácou a odpočinkom, umelou a ľudskou inteligenciou.

Minca na svojej rubovej strane zobrazuje tradičný symbol čínskej filozofie Jin a Jang, ktorý spoločne drží ruka človeka a ruka robota. Zapojenie ľudskej i robotickej ruky do jednej činnosti vyjadruje potrebnú rovnováhu pri rozdelení úloh. Okružie mince dekoruje jemný vzor, ktorý prerušuje nápis "EQUILIBRIUM" a nominálna hodnota "5 DOLLARS".
V niektorých odboroch stroje často nahrádzajú prácu človeka. Automatizovaná výroba a robotika na jednej strane ruší staré pracovné miesta, ale zároveň vytvára nové. Ľudská ručná práca je v niektorých prípadoch stále nenahraditeľná. Rovnako tak závádzanie automatizovanej strojovej výroby zvyšuje produktivitu a efektivitu práce. Aj napriek tomu je nutné pri stanovení nových pracovných postupov dbať na vyváženosť spolupráce medzi ľuďmi a strojmi.

Lícna strana mince nesie vo svojom strede portrét britskej kráľovnej Alžbety II. od Ian-Rank Broadleyho, nápisy "ELIZABETH II", "TOKELAU", údaje o hmotnosti a rýdzosti "1OZ FINE SILVER 999" a na desiatky rozdelený rok emise "2020". Nasleduje osem trigramov pochádzajúcich z čínskej kultúry. Do hexagramu zložené trigramy predstavujú osem základných prírodných živlov. Pozadie mince tvorí zvlnený vzor, ktorý prechádza do jemného vzoru použitého na rubovej strane.

Pre túto mincu odporúčame univerzálne etue:

kozenkova_krabicka_pro_jednu_minci_do_1oz_leuchtturm mahagonova_krabicka_pro_jednu_minci_do_1oz_leuchtturm koženková krabička pro jednu minci do 1 OzTovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.