+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná minca Fantastický svet Julesa Verna - Mesačné delo Kolumbiad 2018 Proof

62,00 € vrátane DPH
Strieborná minca Fantastický svet Julesa Verna - Mesačné delo Kolumbiad 2018 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná minca Fantastický svet Julesa Verna - Mesačné delo Kolumbiad 2018 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005240
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Striebrná pamätná minca
Nominál: 1 NZD
Priemer: 37 mm
Hmotnost: 31.1 g
Ryzost: 999/1000 Ag
Provedení: Proof
Hrana: hladká
Náklad: 1 000 ks
Autor: Asamat Baltaev, DiS.
Emisia: september 2018
Emitent: Niue
Ražba: Česká mincovna

Fantastický svět Julese Verna

Štvordielna miniséria Českej mincovne nazvaná Fantastický svět Julese Verna vás zaviedla na cestu okolo sveta. Po mori, vzduchu a súši zostáva už len jediné miesto pre dobrodružstvo – vesmír, kam vás dopraví mesačné delo Columbiad.

Nedlho po skončení americkej občianskej vojny zvolá prezident baltimorského streleckého klubu jeho členov, aby ich zoznámil so svojou revolučnou myšlienkou. Verí, že dokáže zostrojiť delo tak silné, že dostrelí až na Mesiac. Nápad všetkých zúčastnených nadchne a ihneď začnú s prípravami. Prepočítavajú špecifikácie dela, projektilu aj strelného prachu a snažia sa pre svoj vesmírny podnik získať nepredstaviteľné financie. Prekvapenie im prichystá francúzsky dobrodruh, ktorý by sa rád stal pasažierom ich projektilu vypravil sa na návštevu nášho najbližšieho kozmického suseda...Tak sa začína príbeh vedeckofantastických románov Julesa Verna Cesta na Mesiac (1865) a Okolo Mesiaca (1870). Ako bolo u francúzskeho spisovateľa dobrým zvykom, podarilo sa mu zázračne predpovedať niekoľko skutočných vedeckých faktov. Napríklad miesto, kam svoje 270 metrov dlhé delo zakopané do zeme umiestnil, sa nacháda na Floride – neďaleko skutočného kozmodromu na myse Canaveral, odkiaľ o sto rokov neskôr odštartovalo Apollo 11, ktorého posádka skutočne pristála na Mesiaci. Dobrodruhvia v knihe, podobne ako dnešní astronauti, používajú ku korekcii dráhy letu rakety a ich cesta končí pristátím na hladine oceánu. Verne sa však dopustil tiež niekoľkých omylov – podcenil účinky preťaženia, stavu beztiaže a vzduchoprázdna.

Asamat Baltaev, DiS., ktorý je autorom výtvarnej podoby celej „steampunkovej“ minisérie vystihol na reverznej strane mince moment štartu obrieho projektilu (podľa Verneho popisu bol plameň výstrelu pozorovateľný do vzdialenosti stošesťdesiat kilometrov, všetci prihliadajúci boli zvalení na zem a došlo k početným zraneniam – najmä k prechodnému ohluchnutiu). Averz mince je potom prehliadkou všetkých vynálezov, ktoré sa na štvorici mincí objavili – okrem mesačného dela Columbiad sú nimi ponorka Nautilus, vzdušná loď Albatros a mechanický parný slon. To všetko je pútavo skombinované s atribútmi emitenta mince, ktorým je ostrov Niue. PPretože mince Českej mincovne vychádzajú v tejto zahraničnej licencii, nesú profil a meno panovníčky Alžbety II. (okolo ktorého vtipne krúži vesmírny projektil), letopočet emisie 2018 a nominálnu hodnotu 1 DOLLAR (NZD).Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.