+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná minca Fantastický svet Julesa Verna - Oceľový parný slon 2018 Proof

62,00 € vrátane DPH
Strieborná minca Fantastický svet Julesa Verna - Oceľový parný slon 2018 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná minca Fantastický svet Julesa Verna - Oceľový parný slon 2018 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 004872
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná minca
Nominál: 1 NZD
Priemer: 37 mm
Hmotnosť: 31,1 g
Rýdzosť: 999/1000 Ag
Prevedenie: Proof
Hrana: hladká
Autor: Asamat Baltaev, DiS.
Emisia: červen 2018
Náklad: 1000 ks
Emitent: Niue
Razba: Česká Mincovňa

Fantastický svet Julese Verna

Miniséria Fantastický svet Julese Verna doterz zberateľov zaviedla na more a do vzduchu. S treťou striebornou mincou Českej mincovne sa vypravíte na súš a nevšedným sprievodcom sa vám stane ocelový parný slon.

Keď inženier Banks pozve plukovníka Munroa na výpravu po severných častiach Indie, vypadá to, že na nich čaká lovecké dobrodružstvo, pri ktorom spoznajú neprístupnú džunglu a hlboké rokliny Himalájí. Ako dopravný prostriedok im má slúžiť kráčajúci kolos poháňaný parou v podobe slona, pôvodně vyrobený ako hračka peo zámožného rádžu. Ich expedícia sa však náhle zmení na krvavú cestu za pomstou. Indiou totiž zmieta povstanie domorodých obyvateľov proti koloniálnej nadvláde a Munro sa stretne so starým nepriateľom menom Nana Sahib… Tak sa začíná príbeh vedeckofantastického románu Julese Verna z roku 1880.Aj napriek tomu, že sa jedná o menej známu verneovku, vyšla v Česku celkom štrnásťkrát, z toho deväťkrát pod názvom Zemí šelem, dvakrát ako Nana Sahib a trikrát s titulom Ocelový olbřím. Doslovný preklad pôvodného francúzskeho názvu knihy znie Dom na paru. Tým "olbřímem" či domom sa myslí zmienený mechanický slon, ktorý za sebou ťahá dva obytné bungalovy poskytujúce cestovateľom všetok mysliteľný komfort konca 19. storočia. Na rozdiel od tradičného vlaku slon nepotrebuje koľajnice a je tiež schopný plavby po vode – jeho nohy fungujú ako lopatkové kolesá a zdvihnutý chobot slúži ako komín.

Památná minca je už tradične dielom nadaného medailéra Asamata Baltaeva, DiS. Jej reverznej strane dominuje pohľad na majestátneho mechanického slona, ktorý po vydláždenej ceste ťahá obytné vagóny. Kompozíciu dopĺňa charakteristická indická architektúra na pozadí a anglický text MECHANICAL ELEPHANT v opise. Averzná strana mince je potom prehliadkou všetkých vynálezov z dobrodružnej minisérie – nachádza sa na nej nielen ocelový "olbřím", ale tiež ponorka Nautilus, vzdušná loď Albatros a mesačné delo Columbiad. Pútavú koláž dotvárajú atribúty emitenta mince, ktorým je ostrov Niue. Pretože mince Českej mincovne vychádzajú v tejto zahraničnej licencii, nesú meno a portrét kráľovnej Alžběty II., letopočet emisie 2018 a nominálnu hodnotu 1 DOLLAR (NZD).Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.