+421 220 570 750 – zákaznícka linka 

po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

4 predajne

Prehliadnite si tovar na predajniach v Bratislave, Prahe, Brne a Ostrave.

Stráženie ceny

Strieborná minca Fantastický svet Julesa Verna - Vzdušná loď Albatros 2018 Proof

Strieborná minca Fantastický svet Julesa Verna - Vzdušná loď Albatros 2018 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná minca Fantastický svet Julesa Verna - Vzdušná loď Albatros 2018 Proof


Fixace ceny: Odložená
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Na objednávku
k dispozícii do 15 pracovných dní
posledná aktualizácia ceny: 19. 9. 2018 20:36
 
Cena (vrátane DPH): 60,69 €
Poštovné od: 7,43 €
Kód produktu: 004863
Strážiť cenuChcete viac informácií? Koľko stojí poštovné? Ako nakupovať investičné kovy?
Strieborná minca
Nominál: 1 NZD
Priemer: 37 mm
Hmotnosť: 31,1 g
Rýdzosť: 999/1000 Ag
Prevedenie: Proof
Hrana: hladká
Autor: Asamat Baltaev, DiS.
Emisia: máj 2018
Náklad: 1000 ks
Emitent: Niue
Razba: Česká Mincovna

Fantastický svet Julese Verna - Vzdušná loď Albatros

Keď sa povie Jules Verne, väčšina z nás si predstaví jeho neohrozených dobrodruhov brázdiacich oblohu v teplovzdušnom balóne. Francúzsky spisovateľ však už v 19. storočí dobre vedel, že budúcnosť patrí lietajúcim strojom ťažším ako vzduch. Dôkazem toho je druhá strieborná minca Českej mincovne z minisérie Fantastický svet Julese Verna s motívem vzdušnej lode Albatros.

Keď záhadný inžinier Robur vtrhol do filadelfského leteckého klubu, jeho členovia si mysleli, že ide o pomýleného blázna. Tvrdeniam o vznášadle ťažšom ako vzduch sa vysmiali a zotrvali v presvedčení, že najlepším spôsobom ako dobyť nebesia je riaditeľná vzducholoď. Aby Robur dokázal svoju pravdu, niekoľko maloverných aviatikov uniesol, predstavil im svoj prelomový vynález a vzal ich na dobrodružnú cestu okolo celého sveta… Tak začína príbeh vedeckofantastického románu Julese Verna „Robur Dobyvateľ“ z roku 1886. Ako bolo u francúzskeho spisovateľa dobrým zvykom, popis jeho vynálezu bol neuveritelne presný a v mnohom predbehol dobu. Albatros lietal na podobnom princípe ako dnešné helikoptéry – nadnášala ho sústava tridsiatichsiedmych horizontálne rotujúcich protibežných vrtulí. Plavidlo bolo vyrobené z tvrdeného lisovaného papiera, poháňala ho elektrina vyrábaná palivovými článkami a dokázalo vyvinúť rýchlosť až 200 kilometrov za hodinu. Inšpiráciou sa Vernovi stala vzducholoď na elektrický pohon La France, ktorá roku 1884 podnikla prelomový riadený let a ktorá sa dokázala vrátiť na miesto štartu i proti vetru.

Reverznej strane mince, ktorá je opäť dielom nadaného medailéra Asmata Baltaeva, DiS. , dominuje ALBATROS – nie nepodobný námornej lodi – plávajúcej medzi mrakmi. Averzná strana mince je prehliadkou všetkých vynálezov z minisérie „Fantastický svet Julese Verna“ – najdete na nej nielen vzdušnú loď Albatros, ale tiež ponorku Nautilus, mechanického parného slona a masačné delo Columbiad. To všetko je pútavo skombinované s atribútmi emitenta mince, ktorým je ostrov Niue. Pretože mince Českej mincovne vychádzajú v tejto zahraničnej licencii, nesú profil a meno panovníčky Alžběty II., letopočet emisie 2018 a nominálnu hodnotu 1 DOLLAR (NZD).Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.