+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná minca Hudobné legendy - Queen 1 Oz 2020 Proof

108,00 € vrátane DPH
Strieborná minca Hudobné legendy - Queen 1 Oz 2020 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná minca Hudobné legendy - Queen 1 Oz 2020 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005869
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná pamätná minca
Nominál: 2 GBP
Priemer: 38,61 mm
Hmotnosť: 31,21 g (1 Oz)
Materiál: 999/1000 Ag
Prevedenie: Proof
Hrana: s popisem "Mercury • Taylor • Deacon • May •"
Autor: Chris Facey, Jody Clark
Náklad: 7 500 ks
Emisia: 2020
Razba: Britská kráľovská mincovňa

Zobraziť mince vydané v sérii "Hudobné legendy"

Music Legends - Queen 1 Oz

Strieborná minca s farebnou tlačou vydaná Britskou kráľovskou mincovňou v roku 2020 o hmotnosti 1 Oz v rýdzosti najčistejšieho 99,9% striebra v špičkovej kvalite proof vychádza v rámci novej série Hudobné Legendy, ktorá oslavuje kultových britských umelcov. Úvodná minca tejto série je venovaná skupine Queen, ktorá sa tak po prvýkrát objavila na britskej minci. Návrh tejto mince bol oficiálne schválený členmi kapely Rogerom Taylorom a Brianom Mayom.

Pre rubovú stranu mince vytvoril britský designer Chris Facey motív vyjadrujúci rovnosť členov kapely, ich autorstvo a podiel na procese tvorby. Štyri hudobné nástroje klasickej zostavy zložil do kompaktného celku. Drobné detaily sú zvýraznené farebnou tlačou. Do stredu umiestnil kolorované logo skupiny "QUEEN", ktoré podtrháva mikrofón s hornou časťou stojanu charakteristický pre frontmana pri živých koncertoch. Klaviatúra odkazuje na krídlo Bechstein Freddieho Mercuryho zo slávnej skladby Bohemian Rhapsody. Tri povrchovo odlíšené klávesy vyznačujú jej úvodné akordy. Elektrickú gitaru Red Special vlastnoručne zostavil Brian Maye so svojím otcom, keď mal 16 rokov. Drevo pochádza z 200 rokov starého krbu a Brian na nej hral vyše 30 rokov na mnohých nahrávkach a koncertoch. Basový bubon Ludwiga Rogera Taylora je ozdobený znakom Queen, ako tomu bolo v začiatkoch kapely. Elektrická basgitara Johna Deacona je rovnakého modelu, ktorý sa objavil vo videoklipe Don't Stop Me Now z roku 1978.
Rocková skupina Queen bola založená na začiatku 70. rokov v Londýne a je jednou z najznámejších britských kapiel všetkých dôb. Po dve desaťročia popredné umiestnenia v rebríčkoch, nezameniteľný zvuk a živé vystúpenia im vyniesli zvláštne miesto v pantheóne hudobných legiend. V zostave Freddie Mercury, Brian May, John Deacon a Roger Taylor pôsobili od roku 1971 až do smrti speváka v roku 1991. Medzi ich najväčšie hity patrí Bohemian Rhapsody (1975 ), Somebody to Love (1976), Radio Ga Ga (1984), I Want to Break Free (1984), We Are the Champions (1977) a mnoho ďalších.

Lícna strana zobrazuje tradičný portrét kráľovnej Alžbety II. od Jodyho Clarka s nápisom "ELIZABETH II. D.G.REG.F.D.", informáciou o nominálnej hodnote "2 POUNDS" a rokom emisie "2020".

Minca je dodávaná v darčekovej krabičke Royal Mint s tematickou brožúrou a v limitovanom náklade 7 500 ks pre celý svet!Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.