+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná minca Kalendár Aztékov 2 Oz 2019 Antique Standard

203,00 € vrátane DPH
Strieborná minca Kalendár Aztékov 2 Oz 2019 Antique Standard
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná minca Kalendár Aztékov 2 Oz 2019 Antique Standard


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005810
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná pamätná minca
Nominál: 2 NZD
Priemer: 50 mm
Hmotnosť: 62,2 g (2 Oz)
Materiál: 999/1000 Ag
Prevedenie: Standard
Hrana: hladká
Náklad: 500 ks
Emisia: 2019
Emitent: Niue
Razba: Mennica Polska

Zobraziť mince vo voľnej sérii "Staroveké kalendáre"

Aztec calendar - kalendář Aztéků

Exkluzívna strieborná minca čiastočne vyplnená polopriepustnou živicou vydaná štátom Niue v roku 2019 vo vysokom reliéfe o hmotnosti 2 Oz (62,2 g) v rýdzosti najčistejšieho 99.9% striebra s povrchovou úpravou Antique standard je inšpirovaná aztéckou mytológiou a prináša originálne spracovanie Slnečného kameňa - kalendára Aztékov.

Minca na svojom rube zobrazuje slávny Slnečný kameň prevedený vo veľmi prepracovanej razbe vysokého reliéfu. Stred kameňa vypĺňa malachitová výplň zo živice, ktorá s patinovaným povrchom mince tvorí harmonizovaný celok.
Slnečný kameň je čadičový monolit o priemere 3,5 m a jeho vznik je datovaný medzi roky 1250 a 1521. Objavený bol v roku 1790 pod dlažbou na nemestí Plaza de la Constitución v hlavnom meste Mexika, ktoré bolo vybudované na základoch aztéckeho hlavného mesta Tenochtitlán.
Povrch kameňa zdobia reliéfy v sústredných kruhoch. Medzi nimi je tiež dvadsať symbolov pre posvätný kalendár a päť znakov pre kozmický vek. Hoci je označovaný ako kalendár, tomuto účelu slúžiť nemohol, nemožno z neho vyčítať dátum. Jedna z nedávnych hypotéz tvrdí, že kameň bol umiestnený v horizontálnej polohe a bol využívaný pre rituálne obetovanie ľudí. Tvár s vyplazeným jazykom v strede kameňa mala piť prolitou ľudskú krv a sýtiť tak hladné božstvo, Zem alebo Slnko.
V súčasnosti je Slnečný kameň vystavený v Národnom antropologickom múzeu v Ciudad de México a ako najznámejší exponát je hojne vyhľadávaný návštevníkmi.

Lícna strana zobrazuje tradičný portrét britskej kráľovnej Alžbety II. s iniciálmi autora a nápisy "ELIZABETH II", "NIUE ISLANDS", nominálnu hodnotu a rok emisie. Vonkajšie okružie mince dekorujú symboly zo Slnečného kameňa. Súčasťou sú údaje o rýdzosti a značka mincovne.

Minca je dodávaná v prezentačnom rámčeku s certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 500 ks pre celý svet!Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.