Aktuálne ceny: Cena zlata 1787.11 USD/oz   Cena striebra 20.316 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince zahraničia     Strieborná minca Kalendár Aztékov 2 Oz 2019 Antique Standard
Limitovaná edícia

Strieborná minca Kalendár Aztékov 2 Oz 2019 Antique Standard

10:43
posledná aktualizácia ceny
005810
kód produktu

vrátane DPH
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Aztec calendar - kalendář Aztéků

Exkluzívna strieborná minca čiastočne vyplnená polopriepustnou živicou vydaná štátom Niue v roku 2019 vo vysokom reliéfe o hmotnosti 2 Oz (62,2 g) v rýdzosti najčistejšieho 99.9% striebra s povrchovou úpravou Antique standard je inšpirovaná aztéckou mytológiou a prináša originálne spracovanie Slnečného kameňa - kalendára Aztékov.

Minca na svojom rube zobrazuje slávny Slnečný kameň prevedený vo veľmi prepracovanej razbe vysokého reliéfu. Stred kameňa vypĺňa malachitová výplň zo živice, ktorá s patinovaným povrchom mince tvorí harmonizovaný celok.
Slnečný kameň je čadičový monolit o priemere 3,5 m a jeho vznik je datovaný medzi roky 1250 a 1521. Objavený bol v roku 1790 pod dlažbou na nemestí Plaza de la Constitución v hlavnom meste Mexika, ktoré bolo vybudované na základoch aztéckeho hlavného mesta Tenochtitlán.
Povrch kameňa zdobia reliéfy v sústredných kruhoch. Medzi nimi je tiež dvadsať symbolov pre posvätný kalendár a päť znakov pre kozmický vek. Hoci je označovaný ako kalendár, tomuto účelu slúžiť nemohol, nemožno z neho vyčítať dátum. Jedna z nedávnych hypotéz tvrdí, že kameň bol umiestnený v horizontálnej polohe a bol využívaný pre rituálne obetovanie ľudí. Tvár s vyplazeným jazykom v strede kameňa mala piť prolitou ľudskú krv a sýtiť tak hladné božstvo, Zem alebo Slnko.
V súčasnosti je Slnečný kameň vystavený v Národnom antropologickom múzeu v Ciudad de México a ako najznámejší exponát je hojne vyhľadávaný návštevníkmi.

Lícna strana zobrazuje tradičný portrét britskej kráľovnej Alžbety II. s iniciálmi autora a nápisy "ELIZABETH II", "NIUE ISLANDS", nominálnu hodnotu a rok emisie. Vonkajšie okružie mince dekorujú symboly zo Slnečného kameňa. Súčasťou sú údaje o rýdzosti a značka mincovne.

Minca je dodávaná v prezentačnom rámčeku s certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 500 ks pre celý svet!


Tento produkt je součástí následujících sestav produktů:

Séria Staroveké kalendáre

Špecifikácia produktu

Hmotnost:
62,2 g (2 Oz)
Materiál:
999/1000 Ag
Náklad:
500 ks
Provedení:
Antique Standard
Série:
Staroveké kalendáre
Země původu:
Niue
Emise:
2019
Hrana:
hladká
Mincovna:
Mennica Polska
Nominál:
2 NZD
Průměr:
50 mm
Téma:
Historie

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.236.225.157

Holoubek koncern