+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná minca Kalendár Keltov 2 Oz 2020 Antique Štandard

280,00 € vrátane DPH
Strieborná minca Kalendár Keltov 2 Oz 2020 Antique Štandard
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná minca Kalendár Keltov 2 Oz 2020 Antique Štandard


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005875
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná pamätná minca
Nominál: 2 NZD
Priemer: 50 mm
Hmotnosť: 62,2 g (2 Oz)
Materiál: 999/1000 Ag
Prevedenie: Štandard
Hrana: hladká
Náklad: 500 ks
Emisia: 2020
Emitent: Niue
Razba: Mennica Polska

Zobraziť mince vo voľnej sérii "Staroveké kalendáre"

Celtic calendar - kalendár Keltov

Exkluzívna strieborná minca čiastočne vyplnená polopriepustnou živicou vydaná štátom Niue v roku 2020 vo vysokom reliéfe o hmotnosti 2 Oz (62,2 g) v rýdzosti najčistejšieho 99.9% striebra s povrchovou úpravou Antique Standard je inšpirovaná starovekými Keltmi a prináša originálne spracovanie keltského stromového kalendára.

Rub mince je zložený z niekoľkých sústredných kružníc. Stred určuje triskelion, tri do seba zapadajúce špirály. Lemujú ho dve okružia dekorované keltským uzlom a ďalšími triskelionmi. Nasleduje trinásťmesačný stromový kalendár vyplnený malachitovou výplňou zo živice. Každý kalendárny mesiac symbolizuje iný posvätný strom (breza, jarabina, jaseň, oľša, vŕba, hloh, dub, cezmína, lieska, vinič hroznorodý, brečtan, trsť, baza čierna) a označuje ho písmo ogam. Vonkajšie okružie mince zdobí vzor keltského uzlu.
Keltské kmene obývali rozsiahle európske územia po stovky rokov. Podľa oblasti výskytu vyznávali rôzne náboženstvá, uctievali iných bohov, používali vlastný kalendárny systém alebo inak vnímali čas. Známy je slnečný kalendár, ktorý bol usporiadaný v kružniciach a opakoval denné, mesačné a ročné cykly. Deň sa začínal západom slnka, mesiac novoluním a rok novembrovým novoluním. Stromový kalendár vychádzal zo života prírodných kmeňov. Rok bol rozdelený na trinásť úsekov a jeden bezmenný deň. Každý úsek symbolizuje jeden strom, ktorý určuje charakter daného obdobia a vlastnosti osôb v ňom narodených.

Lícna strana zobrazuje tradičný portrét britskej kráľovnej Alžbety II. s iniciálmi autora a nápisy "ELIZABETH II", "NIUE ISLANDS", nominálnu hodnotu a rok emisie. Pozadie mince pokrývajú previazané keltské vzory a symboly. Súčasťou sú údaje o rýdzosti a značka mincovne.

Mince je dodávaná v prezentačnom rámčeku a vložená na kartónového obalu, ktorý slúži zároveň ako certifikát pravosti. Náklad je limitovaný na 500 ks pre celý svet!Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.