+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná minca Kalendár Slovanov 2 Oz 2020 Antique Standard

266,00 € vrátane DPH
Strieborná minca Kalendár Slovanov 2 Oz 2020 Antique Standard
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná minca Kalendár Slovanov 2 Oz 2020 Antique Standard


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 006018
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná pamätná minca
Nominál: 2 NZD
Priemer: 50 mm
Hmotnosť: 62,2 g (2 Oz)
Materiál: 999/1000 Ag, živica
Prevedenie: Standard
Hrana: hladká
Náklad: 500 ks
Emisia: 2020
Emitent: Niue
Razba: Mennica Polska

Zobraziť mince vo voľnej sérii "Staroveké kalendáre"

Slavic calendar - kalendár Slovanov

Exkluzívna strieborná minca čiastočne vyplnená polopriepustnou živicou vydaná štátom Niue v roku 2020 vo vysokom reliéfe o hmotnosti 2 Oz (62,2 g) v rýdzosti najčistejšieho 99.9% striebra s povrchovou úpravou Antique Standard je inšpirovaná starovekými Slovanmi a prináša originálne spracovanie lunisolárneho kalendára.

Motív rubovej strany mince vychádza zo základných symbolov starých Slovanov - kruh, kríž a číslo štyri. Silu kruhu násobí opakovanie vždy štyroch štýlovo rovnakých kružníc, ktoré medzi sebou tvoria kríž a určujú jednotlivé obdobia roka. Do stredu mince je umiestnený posvätný strom života, ktorý odkazuje na pevné spojenie pohanského náboženstva s prírodou. Nadväzujúci kruh je dekorovaný jemným vzorom a obsahuje znaky bohov uvedených na okruží mince (Perun, Dažbog, Svarog a Veles). V ďalšom kruhu sú štyri motívy s vyobrazením Slnka a Mesiaca. Ich rozvrhnutie predstavuje astronomický cyklus lunisolárneho kalendára.
Slovanský rok začína v marci jarnou rovnodennosťou. Deň rovnako dlhý ako noc vyznačuje kružnica so Slnkom a a Mesiacom. Celé jarné obdobie znázorňuje búrka a výplň zelenej farby. Kružnica s motívom Slnka ako letným slnovratom zahajuje leto. Náladu slnečnéj žiary a zrelého obilia umocňuje žltá živica. Nasledujúca kružnica, v ktorej Masiac získava nadvládu nad Slnkom a symbolizuje jesennú rovnodennosť, predstavuje jeseň. Toto obdobie prezentuje červená farba a oheň. S Mesiacom v poslednej kružnici prichádza zimný slnovrat a záver roka. Chlad zimy vyjadrujú zasnežené vrcholky a modrá živica.
Kružnica na vonkajšom okruží mince uvádza pohanské sviatky pre dané obdobie roka. Sú to sviatky jari "JARE SPRING FESTIVITIES", svätojánske (kupadelné) sviatky pri letnom slnovrate "KUPALA NICHT", dožinky na konci žatvy "DOZHINKI" a zimné rituály čiastočne prechádzajúce do dnešnej podoby Vianoc "KOLIADA". Vzorované pozadie na okruží nesie mená bohov slovanskej mytológie. Mená štyroch najviac uctievaných bohov "PERUN", "DAŽBOG", "SVAROG" a "VELES" prevyšujú veľkosťou písma zoznam lokálnych bohov, ktorými sú "LADA", "MOKOSH", "YARILO", "SIMARGL", "PERPERUNA", "ŽIVA", "STRIBOR", "SVAROJITCH", "SVETOVID", "XORS", "ROD" a "MORANA".

Lícna strana zobrazuje tradičný portrét britskej kráľovnej Alžbety II. s iniciálmi autora a nápisy "ELIZABETH II", "NIUE ISLANDS", nominálnou hodnotou a rokom emisie. Okružie mince je dekorované slovanskými znakmi tvoriacimi súvislý vzor. Štyri kružnice určujú hlavné svetové strany. Súčasťou sú údaje o rýdzosti a značka mincovne.

Minca je dodávaná v prezentačnom rámčeku a vložená na kartónového obalu, ktorý slúži zároveň ako certifikát pravosti. Náklad je limitovaný na 500 ks pre celý svet!Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia

Zákazníci, ktorí si kúpili tento tovar, si objednali tiež...


 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.