Aktuálne ceny: Cena zlata 1788.65 USD/oz   Cena striebra 20.332 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince zahraničia     Strieborná minca Kalendár Keltov 2 Oz 2020 Antique Štandard
Limitovaná edícia

Strieborná minca Kalendár Keltov 2 Oz 2020 Antique Štandard

11:28
posledná aktualizácia ceny
005875
kód produktu

vrátane DPH
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Celtic calendar - kalendár Keltov

Exkluzívna strieborná minca čiastočne vyplnená polopriepustnou živicou vydaná štátom Niue v roku 2020 vo vysokom reliéfe o hmotnosti 2 Oz (62,2 g) v rýdzosti najčistejšieho 99.9% striebra s povrchovou úpravou Antique Standard je inšpirovaná starovekými Keltmi a prináša originálne spracovanie keltského stromového kalendára.

Rub mince je zložený z niekoľkých sústredných kružníc. Stred určuje triskelion, tri do seba zapadajúce špirály. Lemujú ho dve okružia dekorované keltským uzlom a ďalšími triskelionmi. Nasleduje trinásťmesačný stromový kalendár vyplnený malachitovou výplňou zo živice. Každý kalendárny mesiac symbolizuje iný posvätný strom (breza, jarabina, jaseň, oľša, vŕba, hloh, dub, cezmína, lieska, vinič hroznorodý, brečtan, trsť, baza čierna) a označuje ho písmo ogam. Vonkajšie okružie mince zdobí vzor keltského uzlu.
Keltské kmene obývali rozsiahle európske územia po stovky rokov. Podľa oblasti výskytu vyznávali rôzne náboženstvá, uctievali iných bohov, používali vlastný kalendárny systém alebo inak vnímali čas. Známy je slnečný kalendár, ktorý bol usporiadaný v kružniciach a opakoval denné, mesačné a ročné cykly. Deň sa začínal západom slnka, mesiac novoluním a rok novembrovým novoluním. Stromový kalendár vychádzal zo života prírodných kmeňov. Rok bol rozdelený na trinásť úsekov a jeden bezmenný deň. Každý úsek symbolizuje jeden strom, ktorý určuje charakter daného obdobia a vlastnosti osôb v ňom narodených.

Lícna strana zobrazuje tradičný portrét britskej kráľovnej Alžbety II. s iniciálmi autora a nápisy "ELIZABETH II", "NIUE ISLANDS", nominálnu hodnotu a rok emisie. Pozadie mince pokrývajú previazané keltské vzory a symboly. Súčasťou sú údaje o rýdzosti a značka mincovne.

Mince je dodávaná v prezentačnom rámčeku a vložená na kartónového obalu, ktorý slúži zároveň ako certifikát pravosti. Náklad je limitovaný na 500 ks pre celý svet!


Tento produkt je součástí následujících sestav produktů:

Séria Staroveké kalendáre

Špecifikácia produktu

Hmotnost:
62,2 g (2 Oz)
Mincovna:
Mennica Polska
Nominál:
2 NZD
Průměr:
50 mm
Série:
Staroveké kalendáre
Země původu:
Niue
Emise:
2020
Hrana:
hladká
Náklad:
500 ks
Provedení:
Antique Standard
Ryzost:
999/1000 Ag
Téma:
Historie

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.236.225.157

Holoubek koncern