+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná minca kolorovaná Haida Medveď Grizzly 1 Oz 2020 Proof

82,00 € vrátane DPH
Strieborná minca kolorovaná Haida Medveď Grizzly 1 Oz 2020 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná minca kolorovaná Haida Medveď Grizzly 1 Oz 2020 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 006021
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Streborná kolorovaná minca
Nominál: 20 CAD
Priemer: 38 mm
Hmotnosť: 31.39 g (1 Oz)
Rýdzosť: 999.9/1000 Ag
Prevedenie: Proof
Hrana: vrúbkovaná
Autor: Bill Reid
Emisia: 2020
Náklad: iba 7 500 ks
Razba: Kanadská kráľovská mincovňa

Zobraziť mince s motívom inšpirovaným umením pôvodných obyvateľov Kanady

Bill Reid: Xhuwaji, Haida Grizzly Bear

Exkluzívnu striebornú kolorovanú mincu vydáva Kanadská kráľovská mincovňa pre rok 2020 precízne razenú v špičkovej kvalite Proof o hmotnosti 1 Oz (31,39 g) v rýdzosti najčistejšieho 99.99% striebra. Minca vychádza pri príležitosti 100. výročia narodenia umelca Billa Reida a prináša jeden z jeho obľúbených motívov Xhuwaji - medveď grizly v umeleckom spracovaní Haida.

Rub mince nesie motív medveďa grizly (Xhuwaji) zobrazeného v originálnom štýle Haida od Billa Reida. Razbu mince dopĺňa červená, biela a čierna farba, ktorá zodpovedá pôvodnej predlohe. Podoba Xhuwaji vznikla pre dekoráciu slávnostného bubna malej komunity obývajúcej ostrovnú osadu Ahousat. Neskôr bol tento motív autorom prepracovaný a použitý pre charitatívnu emisiu sieťotlače.
Kanadský umelec William Ronald Reid (1920 - 1998), známy v jazyku Haida ako Iljuwas, sa svojou tvorbou významne zasadil o celosvetovú propagáciu kultúry Prvých národov. Sochár, maliar a šperkár používal štýl a témy charakteristické pre indiánske etnikum Haida obývajúce severoamerické pobrežie v oblasti Britskej Kolumbie. Rybársky kmeň Haida vynikal rezbárskym umením, ktoré uplatnil pri výrobe veľkých dlabaných kanoe, ale tiež totemových stĺpov. Výzdoba totemov zobrazovala scény, tvory a uctievané zvieratá z mytológie, medzi ktoré patril krkavec alebo havran, medveď, kosatka, orol belohlavý a bobor.
Kanadská kráľovská mincovňa diela Billa Reida už v minulosti použila pre niekoľko svojich mincí. Jeho sochárske práce sú zachytené tiež na 20 dolárovej bankovke série Canadian Journey.

Líce zobrazuje tradičný portrét britskej kráľovnej Alžbety II. od Susanna Blunt s nápismi "ELIZABETH II", "D.G. REGINA", "CANADA", rok vydania, iniciály autorky "SB" a nominálnu hodnotu "200 DOLLARS".

Minca je dodávaná v luxusnej darčekovej krabičke spolu s číslovaným certifikátom pravosti v limitovanom náklade aiba 7 500 kusov pre celý svet!Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.