+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná minca Milan Rastislav Štefánik – 100. výročie úmrtia 2019 Standard

32,00 € vrátane DPH
Strieborná minca Milan Rastislav Štefánik – 100. výročie úmrtia 2019 Standard
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná minca Milan Rastislav Štefánik – 100. výročie úmrtia 2019 Standard


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005416
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná pamätná minca
Nominál: 10 EURO
Priemer: 34 mm
Hmotnosť: 18 g
Rýdzosť: 900/1000 Ag, 100/1000 Cu
Prevedenie: Standard
Hrana: s popisom "VÝZNAMNÁ OSOBNOSŤ SLOVENSKÉHO NÁRODA"
Emisia: 25. 04. 2019
Náklad: 3 650 ks
Autor: akad. soch. Ivan Řehák, Mária Poldaufová
Razba: Mincovňa Kremnica
Emitent: Národná banka Slovenska

Túto mincu vám ponúkame v dvoch kvalitách prevedenia:

ikona_proof ikona_standard

Milan Rastislav Štefánik – 100. výročie úmrtia

Exkluzívna strieborná minca vydaná na Slovensku Mincovňou Kremnica v roku 2019 v kvalite standard o hmotnosti 18 g je venovaná 100. výročí úmrtí Milana Rastislava Štefánika.

Na rube zberateľskej euromince je vyobrazený portrét Milana Rastislava Štefánika, v pravej časti mincového poľa doplnený dvojplošníkom typu Caproni, na ktorého palube Milan Rastislav Štefánik v roku 1919 zahynul. V hornej časti mincového poľa sú v opise letopočty jeho narodenia "1880" a úmrtia "1919", ktoré sú od seba oddelené bodkou. V ľavej časti mincového poľa sú v opise mená "MILAN RASTISLAV" a pod portrétom je priezvisko "ŠTEFÁNIK". Štylizované iniciály autora rubovej strany akad. soch. Ivana Řeháka "IŘ" sú v pravom okraji mince.

Na líci zberateľskej euromince je ako symbol vyjadrenia štátotvorných aktivít Milana Rastislava Štefánika vyobrazený - český lev s korunou na hlave a slovenským znakom na hrudi z malého štátneho znaku Československej republiky v kompozícii s mapou Československej republiky. V pravej časti mincového poľa je štátny znak Slovenskej republiky, nad ktorým je v dvoch riadkoch označenie nominálnej hodnoty "10 EURO". Názov štátu "SLOVENSKO" je v opise pri hornom okraji mince. Pod ním je letopočet "2019". Pri dolnom okraji mince je v opise nápis "VERIŤ • MILOVAŤ • PRACOVAŤ". Značka Mincovne Kremnica, štátny podnik, ktorú tvorí skratka "MK" umiestnená medzi dve razidlá, a štylizované iniciály autorky lícnej strany Márie Poldaufovej "MP" sú pod kompozíciou.

Minca je dodávaná v limitovanom náklade iba 3 650 kusov pre celý svet!

Milan Rastislav Štefánik (21. 7. 1880 - 4. 5. 1919), vedec, vojenský pilot, diplomat a minister vojny Československej republiky, patrí k najvýznamnejším osobnostiam Slovenských dejín. Pôsobil ako astronóm v observatóriu v Meudone pri Paríži, odkiaľ uskutočnil mnohé vedecké expedície. V roku 1912 získal francúzske občianstvo. Začiatkom prvej svetovej vojny bol mobilizovaný a v roku 1915 zaradený na vlastnú žiadosť do leteckej školy. Ako pilot robil výzvedné aj stíhacie lety a bol priekopníkom vojenskej meteorológie. V júni 1918 bol povýšený na brigádneho generála z titulu misie v československejé armáde, o ktorej vznik sa zaslúžil. Úspechy dosahoval aj ako diplomat. Informoval o ťažkom postavení Slovákov v Uhorsku a pre myšlienku spoločného štátu Čechov a Slovákov získaval zahraničných štátníkov. Spoločne s Tomášom Garriguom Masarykom a Edvardom Benešom viedol československý zahraničný odboj a zaslúžil sa o vznik prvej Československej republiky.Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.