+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná minca Námorné bitky - Bitka pri Salamíne 2 Oz High Relief 2019 Antique Standard

270,00 € vrátane DPH
Strieborná minca Námorné bitky - Bitka pri Salamíne 2 Oz High Relief 2019 Antique Standard
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná minca Námorné bitky - Bitka pri Salamíne 2 Oz High Relief 2019 Antique Standard


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Skladom
Dostupnost na prodejnách:
Bratislava.
Naše predajňa BratislavaIhneď na vyzdvihnutie na pobočke.
811 01 Bratislava
Pondelok - Piatok: 09.00 - 17.00 hod.
Košice
Naše predajňa KošiceK vyzdvihnutiu do 5 pracovných dní.
040 01 Košice
Pondelok - Piatok: 09.00 - 17.00 hod.
Centrála
EshopK odoslaniu do 5 pracovných dní.
Diskrétne balenie
Cena (vrátane DPH): 270,00 €
.
Poštovné od: 7,43 €
Kód produktu: 005951
Strážiť cenuChcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!
Strieborná pamätná minca
Nominál: 5 NZD
Priemer: 45 mm
Hmotnosť: 62,2 g (2 Oz)
Materiál: 999/1000 Ag
Prevedenie: Štandard
Hrana: hladká
Náklad: 500 ks
Emisia: 2019
Emitent: Niue
Razba: Mint of Gdansk

Sea Battle - The Battle of Salamis 2 Oz

Exkluzívna strieborná minca vydaná štátom Niue v roku 2019 vo vysokom reliéfe o hmotnosti 2 Oz (62,2 g) v rýdzosti najčistejšieho 99.9% striebra s povrchovou úpravou Antique Štandard vychádza v rámci série Námorné bitkyy, ktorá pripomína slávne námorné strety. Témou prvej mince je kľúčová bitka pri Salamíne z obdobia grécko-perzských vojen.

Minca na svojom rubu rube predkladá obraz dramatického stretu z pohľadu gréckych jednotiek. Triéry ovládajú rady veslárov v podpalubí, nad nimi útočia vojaci v typickej antickej zbroji, v prilbách s chocholom a okrúhlymi štítmi. V hĺbke scény sú zachytené potápajúce sa lode a časť perzskej flotily. Do hornej časti mince je vsadená vložka z dreva lapacho s motívom delfína, symbolom ochrany námorníkov a plavby. Okružie mince je dekorované tradičným gréckym vzorom. V roku 480 pred n. l. po súčasnej porážke v bitke pri Thermopylách a námornej bitku pri Artemisione obsadili Peržania veľkú časť gréckeho územia. Grécku hrozilo, že sa stane súčasťou perzskej veľríše. Vojnové loďstvo sa stiahlo až k ostrovu Salamína v Saronskom zálive približne 20 km západne od Atén. Počas jednania gréckých vojvodcov došlo tiež k dobytiu Atén a k povraždeniu strážcov a obyvateľov, ktorí v meste zostali. Otrasení grécki vojvodcovia riešili otázku, kde uskutočniť nevyhnuteľnú bitku. Väčšina uprednostňovala otvorené more pri Korinte. O bitke nakoniec rozhodol Aténčan Themistoklés, ktorý navrhoval bojovať pri mieste stretnutia v Eleusínskej zátoke pri Salamíne. V priebehu jednaní vyslal posla do táboru Peržanov so správou, aby okamžite zaútočili na nepripravených Grékov. Peržania výzvu vyslišali a nad ránem obkľúčili grécke loďstvo. Miesto očakávaného ústupu sa grécke lode zoskupili a pripravili na boj. Zátoka, v ktorej bitka prebiehala, bola príliš úzka a početná perzská flotila zložená z ťažkých vojnových lodí nebola schopná rýchlo manévrovať. Oproti tomu ľahké grécke triéry boli vo výhode a taranmi prerážali perzské lode. Veľké straty si Peržania spôsobili tiež sami. Ich lode v nastolenom zmätku do seba narážali navzájom a potápali sa aj s posádkou. Peržania, hoci boli aj naďalej v presile, z bitky po prvom dni ustúpili. Dobyvatelia tak stratili dôležité spojenie s pozemnou armádou, ktorá bola porazená nasledujúci rok v bitke pri Platajách.

Lícna strana mince nesie mapu oblasti Saronského zálivu s vyznačením pohybu bojujúcich flotíl. Do mapy je zakomponovaný tradičný portrét britskej kráľovnej Alžbety II. s iniciálmi autora. Na okruží mince sú uvedené nápisy "ELIZABETH II", "NIUE", nominálna hodnota, rok emisie, údaje o rýdzosti a značka mincovne.

Minca je dodávaná v luxusnej drevenej krabičke s číslovaným certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 500 ks pre celý svet!Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.