+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná minca Polobohovia - Perseus 2 Oz High Relief 2018 Antique Standard

255,00 € vrátane DPH
Strieborná minca Polobohovia - Perseus 2 Oz High Relief 2018 Antique Standard
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná minca Polobohovia - Perseus 2 Oz High Relief 2018 Antique Standard


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005464
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná pamätná minca
Nominál: 2 NZD
Priemer: 45 mm
Hmotnosť: 62,2 g (2 Oz)
Materiál: 999/1000 Ag
Prevedenie: Standard
Hrana: hladká
Náklad: 650 ks
Emisia: 2018
Emitent: Niue
Razba: Mennica Polska

Demigods - Perseus 2 Oz

Exkluzívna strieborná minca vydaná štátom Niue v roku 2018 v ultra vysokom reliéfe o hmotnosti dvoch trojských uncí (62,2 g) v rýdzosti najčistejšieho 99.9% striebra s povrchovou úpravou Antique standard je druhá v sérii Polobohovia a je venovaná synovi najvyššieho gréckeho boha Dia a hrdinskému zakladateľovi Mykén - Perseus..

Minca na svojom rube zaznamenáva vo vysokom reliéfe stret Persea s Medúzou. Perseus stojí za Medúzou, ktorej telo sa okolo neho v boji ovíja. Hrdina sleduje súboj v zrkadliacom sa štíte a nastavuje meč, aby jej sťal hlavu. V pozadí stoja skamenelí bojovníci, ktorí na bájne stvorenie pozreli. Do stredu štítu je vložený kryštalický kremík. Motív mince je prevedený vo veľmi prepracovanej razbe, ktorá je patrná na detailoch šupinatého tela Medúzy a zbroji Persea. Okružie zdobené gréckym vzorom dopĺňa meno poloboha "PERSEUS" a názov série "DEMIGODS".
Perseus je jednou z najznámejších postáv gréckej mytológie, ktorej sa prisudzuje hlavná úloha pri založení mesta Mykény. Narodil sa dcére argejského kráľa Danaé potom, čo ju navštívil najvyšší olympský boh Zeus v podobe zlatého dažďa. Vyrastal s matkou vo vyhnanstve na ostrove Serifos. Keď dospel, poslal ho tunajší kráľ Polydektés, obávajúci sa jeho sily, pre hlavu strašlivej Medúzy - ohavnej Gorgony s telom plaza a hadmi namiesto vlasov. Každý, kto sa na Medúzu pozrel, hrôzou skamenel. Vďaka daru bohyne Athény v podobe lesklého štítu a meča Perseus Medúzu zabil.

Lícna strana zobrazuje tradičný portrét britskej kráľovnej Alžbety II. a nápis "Elizabeth II", nominálnu hodnotu a údaje o rýdzosti. Grécky vzor dekorujúci okružie naväzuje na nápis "NIUE ISLANDS 2018", umiestnený v hornej časti mince.

Minca je dodávaná v originálnej krabičke spolu s certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 650 ks pre celý svet!Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.