Aktuálne ceny: Cena zlata 1787.11 USD/oz   Cena striebra 20.316 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince zahraničia     Strieborná minca Polobohovia - Perseus 2 Oz High Relief 2018 Antique Standard

Strieborná minca Polobohovia - Perseus 2 Oz High Relief 2018 Antique Standard

11:00
posledná aktualizácia ceny
005464
kód produktu

vrátane DPH
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála

Podrobný popis

Strieborná pamätná minca

Demigods - Perseus 2 Oz

Exkluzívna strieborná minca vydaná štátom Niue v roku 2018 v ultra vysokom reliéfe o hmotnosti dvoch trojských uncí (62,2 g) v rýdzosti najčistejšieho 99.9% striebra s povrchovou úpravou Antique standard je druhá v sérii Polobohovia a je venovaná synovi najvyššieho gréckeho boha Dia a hrdinskému zakladateľovi Mykén - Perseus..

Minca na svojom rube zaznamenáva vo vysokom reliéfe stret Persea s Medúzou. Perseus stojí za Medúzou, ktorej telo sa okolo neho v boji ovíja. Hrdina sleduje súboj v zrkadliacom sa štíte a nastavuje meč, aby jej sťal hlavu. V pozadí stoja skamenelí bojovníci, ktorí na bájne stvorenie pozreli. Do stredu štítu je vložený kryštalický kremík. Motív mince je prevedený vo veľmi prepracovanej razbe, ktorá je patrná na detailoch šupinatého tela Medúzy a zbroji Persea. Okružie zdobené gréckym vzorom dopĺňa meno poloboha "PERSEUS" a názov série "DEMIGODS".
Perseus je jednou z najznámejších postáv gréckej mytológie, ktorej sa prisudzuje hlavná úloha pri založení mesta Mykény. Narodil sa dcére argejského kráľa Danaé potom, čo ju navštívil najvyšší olympský boh Zeus v podobe zlatého dažďa. Vyrastal s matkou vo vyhnanstve na ostrove Serifos. Keď dospel, poslal ho tunajší kráľ Polydektés, obávajúci sa jeho sily, pre hlavu strašlivej Medúzy - ohavnej Gorgony s telom plaza a hadmi namiesto vlasov. Každý, kto sa na Medúzu pozrel, hrôzou skamenel. Vďaka daru bohyne Athény v podobe lesklého štítu a meča Perseus Medúzu zabil.

Lícna strana zobrazuje tradičný portrét britskej kráľovnej Alžbety II. a nápis "Elizabeth II", nominálnu hodnotu a údaje o rýdzosti. Grécky vzor dekorujúci okružie naväzuje na nápis "NIUE ISLANDS 2018", umiestnený v hornej časti mince.

Minca je dodávaná v originálnej krabičke spolu s certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 650 ks pre celý svet!


Špecifikácia produktu

Hmotnost:
62,2 g (2 Oz)
Materiál:
999/1000 Ag
Náklad:
650 ks
Provedení:
Antique Standard
Téma:
Pověsti, legendy a mýty
Emise:
2018
Hrana:
hladká
Mincovna:
Mennica Polska
Nominál:
2 NZD
Průměr:
45 mm
Země původu:
Niue

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.236.225.157

Holoubek koncern