Aktuálne ceny: Cena zlata 1787.11 USD/oz   Cena striebra 20.316 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince zahraničia     Strieborná minca Roger Federer 2020 Standard

Strieborná minca Roger Federer 2020 Standard

11:00
posledná aktualizácia ceny
005814
kód produktu

vrátane DPH
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Strieborná pamätná minca
+ 40 000 Ks)

Roger Federer

Pamätná strieborná minca razená oficiálnou mincovňou Švajčiarskej konfederácie Swiss Mint pre rok 2020 o hmotnosti 20 g v rýdzosti 83.5% striebra v kvalite štandard je prvou mincou v histórii krajiny, ktorá je venovaná žijúcemu občanovi Švajčiarska. Ocenenou osobnosťou je tenista považovaný za najlepšieho hráča v histórii športu - Roger Federer.
Vydanie tejto mince sprevádzal veľký záujem verejnosti. Mincovňa Swiss Mint uvoľnila časť nákladu v počte 33 000 ks do predpredaja v období 2. - 19. decembra 2019, tento náklad bol okamžite vypredaný.

Rub nesie podobizeň tenistu, ktorá vychádza z fotografie zhotovenej počas zápasu. Motív dopĺňa meno "ROGER FEDERER".
Roger Federer je v súčasnosti pravdepodobne najznámejšou športovou osobnosťou Švajčiarska. Od začiatku svojej profesionálnej kariéry v roku 1998 získal mnoho víťazstiev na svetových turnajoch. V rebríčku ATP držal prvé miesto 310 týždňov a stále patrí do TOP 5. Ako jediný mužský hráč získal 20 titulov Grand Slam. Je držiteľom olympijských medailí z Pekingu a Londýna. Okrem športu sa venuje tiež charitatívnej činnosti. Založil nadáciu Roger Federer Foundation na pomoc znevýhodnených osôb a propagáciu športu, je veľvyslancom dobrej vôle UNICEF.

Lícna strana mince obsahuje helvétsky kríž, latinský názov státu "CONFOEDERATIO HELVETICA", nominálnu hodnotu, rok emisie a označenie mincovne "B" (Swissmint - pôvodne Bern Mint a Federal Mint of Switzerland).

Minca je razená v náklade 55 000 ks pre celý svet! Švajčiarska mincovňa si vyhradzuje právo navýšiť pôvodnú emisiu o ďalších 40 000 kusov, plánovaná emisia týchto mincí je z mája presunutá na september 2020.


Špecifikácia produktu

Hmotnost:
20 g
Mincovna:
Swiss Mint
Nominál:
20 CHF
Průměr:
33 mm
Téma:
Sport
Emise:
2020
Hrana:
vrúbkovaná
Náklad:
55 000 ks (
Provedení:
Štandard
Ryzost:
835/1000 Ag
Země původu:
Švajčiarsko

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.236.225.157

Holoubek koncern