Aktuálne ceny: Cena zlata 1787.11 USD/oz   Cena striebra 20.316 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince zahraničia     Strieborná minca Slovanskí bohovia - Perun 2 Oz 2018 Antique Standard

Strieborná minca Slovanskí bohovia - Perun 2 Oz 2018 Antique Standard

10:26
posledná aktualizácia ceny
005345
kód produktu

vrátane DPH
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Strieborná pamätná minca

Slavic Gods - Perun Thunder 2 Oz

Exkluzívna strieborná minca vydaná štátom Niue v roce 2018 o hmotnosti dvoch trojských uncí (62,2 g) v rýdzosti najčistejšieho 99.9% striebra s povrchovou úpravou Antique standard je prvou v sérii Slovanskí bohovia a je venovaná bohu búrky, hromu a blesku - Perún

Minca na svojom rube nesie vyobrazenie boha Perúna zvierajúceho v jednej ruke zväzok bleskov a v druhej ruke sekeru. Na ramene mu sedí orol a po jeho boku stojí vlk. V spodnej časti mince je medzi ornamentami zapustená a dekorovaná vložka z pravého dubového dreva, z ktorej vychádza razba pokrúteného dubu. Okružie dopĺňa meno boha a zároveň názov mince "PERUN".
Perún je mnohými slovanskými národmi uctievaný ako boh búrky. Pôvod jeho mena je u nás prisudzovaný výrazu "Perti" - ten kdo sa bije alebo "pere". Medzi symboly Perúna patria dub, palica alebo sekera a zlatá brada. Pri boji s nepriateľom používa sekeru, hádže kamene a ohnivé strely. Vyvoláva búrku, ktorá sa prejavuje údermi bleskov. Následovníkom slovanského boha Perúna sa stal starozákonný prorok Eliáš.

Lícna trana je dekorovaná dubom, ktorý vyrastá zo spleti ornamentov pri spodnej časti mince, medzi jeho vetvami a listami je zobrazená trojica - medveď, vlk a orol. Tradičný portrét britskej kráľovnej Alžbety II. je umiestnený uprostred motívu, pod ním sú v troch riadkoch umiestnené nápisy "2 DOLLARS", "ELIZABETH II" a "Niue 2018".

Minca je dodávaná v originálnej drevenej krabičke spolu s certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 500 ks pre celý svet!


Špecifikácia produktu

Hmotnost:
62,2 g (2 Oz)
Materiál:
999/1000 Ag
Náklad:
500 ks
Provedení:
Antique Standard
Téma:
Pověsti, legendy a mýty
Emise:
2018
Hrana:
hladká
Mincovna:
Mennica Polska
Nominál:
2 NZD
Průměr:
50 mm
Země původu:
Niue

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.236.225.157

Holoubek koncern