+421 220 570 750 – zákaznícka linka 

po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

4 predajne

Prehliadnite si tovar na predajniach v Bratislave, Prahe, Brne a Ostrave.

Stráženie ceny

Strieborná minca Slovanskí bohovia - Svetovid 2 Oz 2019 Antique Standard

305,00 € vrátane DPH
Strieborná minca Slovanskí bohovia - Svetovid 2 Oz 2019 Antique Standard
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná minca Slovanskí bohovia - Svetovid 2 Oz 2019 Antique Standard


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005526
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná pamätná minca
Nominál: 2 NZD
Priemer: 50 mm
Hmotnosť: 62,2 g (2 Oz)
Materiál: 999/1000 Ag
Prevedenie: Standard
Hrana: hladká
Náklad: 500 ks
Emisia: 2019
Emitent: Niue
Razba: Mennica Polska

Slavic Gods - Svetovid War 2 Oz

Exkluzívna strieborná minca vydaná štátom Niue v roku 2019 o hmotnosti dvoch trojských uncí (62,2 g) v rýdzosti najčistejšieho 99.9% striebra s povrchovou úpravou Antique standard je druhou v sérii Slovanskí bohovia a je venovaná bohu vojny, plodnosti a hojnosti - Svetovid (česky Svantovít).

Minca na svojom rube nesie vyobrazenie boha Svetovida so štyrmi hlavami, ktorý drží v jednej ruke roh hojnosti a v druhej ruke meč. V pozadí sú zachytené postavy symbolizujúce jeho uctievanie a boj. V spodnej časti mince je medzi ornamentmi zapustená a dekorovaná vložka z pravého dubového dreva. Okružie dopĺňa meno boha a zároveň názov mince "SVETOVID".
Svetovid je v Česku známy pod menom Svantovít. V náboženstve polabských Slovanov bol najvyšším bohom a zobrazovaný ako postava so štyrmi hlavami alebo tvárami hľadiacimi do štyroch strán. Jeho kult dosiahol vrchol na začiatku 12. storočia na Rujane a zanikol po dobití oblasti Dánmi. Medzi symboly Svetovida patrí roh hojnosti, biely vojnový kôň a meč. Uctievanie Svetovida zachytil v roku 1912 Alfons Mucha na obraze Slavnost Svantovítova na Rujáně, ktorý je súčasťou slávnej Slovanskej epopeje.

Lícna strana je dekorovaná dubom, ktorý vyrastá zo spleti ornamentov pri spodnej časti mince, medzi jeho vetvami a listami je zobrazená trojica - medveď, vlk a orol. Tradičný portrét britskej kráľovnej Alžbety II. je umiestnený uprostred motívu, pod ním sú v troch riadkoch umiestnené nápisy "2 DOLLARS", "ELIZABETH II" a "Niue 2019".

Minca je dodávaná v originálnej drevenej krabičke spolu s certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 500 ks pre celý svet!Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.