+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná minca Sova snežná 1 Oz Geometric Fauna 2018 Proof

118,00 € oslobodené od DPH
Strieborná minca Sova snežná 1 Oz Geometric Fauna 2018 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná minca Sova snežná 1 Oz Geometric Fauna 2018 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005074
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná pamätná minca - kolorovaná, polygon
Nominál: 20 CAD
Priemer: 40 mm
Hmotnosť: 31.83 g
Rýdzosť: 999.9/1000 Ag
Prevedenie: Proof
Hrana: vrúbkovaná
Autor: Claude Thivierge, Susanna Blunt
Emisia: 2018
Náklad: iba 6 000 ks
Razba: Kanadská kráľovská mincovňa

Geometric Fauna: Snowy Owls

Exkluzívnu striebornú čiastočne kolorovanú mincu vydáva Kanadská kráľovská mincovňa pre rok 2018, precízne razenú v špičkovej kvalite proof o hmotnosti 1 Oz (31,83 g) v rýdzosti najčistejšieho 99.99% striebra, motív mince je venovaný obyvateľke kanadského severu - sove snežnej.

Ide o druhú mincu série "Geometric Fauna". V rámci tejto série sú tiež mince s motívom Vlka šedého (emisia marec 2018) a Kosatky (emisia máj 2018).

Rub mince spojuje dva umelecké štýly - nízky polygon a kolorovanie. Hlavným motívom je sova snežná (Sova snežná - Bubo scandiacus), klasický predstavitel chladného severského podnebia. Pozadie mince je kolorované, zobrazuje zasnežené pole a nebo so západom slnka prevedené v teplých odtienoch žltej a oranžovej. Otvorený pohľad na zasneženú krajinu ponúka pocit pokoja, jediným znakom života sú dve sovy snežné v popredí. Hlavná postava sovy je zachytená v lete nízko pri zemi. Hlava a horná časť krídel je realisticky kolorovaná. Jej roztiahnuté krídla sú prevažne stvárnené v polygonálnom štýle a čiastočne presahujú kolorované pozadie až do strieborného okružia. Menšia sova sedí na drevenom kôli a jej celé telo je zložené z polygónov. Každý mnohouholník polygónu je umiestnený tak, aby tvoril presný a prirodzený tvar tela zvieraťa. Rozdielne leštené strieborné plochy geometrických polygónov vytvárajú hru svetla a tieňov a prinášajú ilúziu života. Design mince tak prechádza od abstrakcie po realizmus. Motív v hornej časti mince doplňuje nápis "2018 CANADA", u dolného okraja nominálna hodnota "20 DOLLARS" a v pravej časti mince sú umiestnené iniciály autora "CT".

Líc zobrazuje tradičný portrét britskej kráľovnej Alžběty II. od Susanny Blunt s nápismi "ELIZABETH II", "D.G. REGINA" a iniciály autorky "SB".

Minca je dodávaná v luxusnej darčekovej krabičke spolu s číslovaným certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 6 000 kusů pro celý svět!Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia

Zákazníci, ktorí si kúpili tento tovar, si objednali tiež...


 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.