+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná minca Terra Tokelau 1 Oz 2020

44,00 € vrátane DPH
Strieborná minca Terra Tokelau 1 Oz 2020
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná minca Terra Tokelau 1 Oz 2020


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005396
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná pamätná minca
Nominál: 5 NZD
Priemer: 38 mm
Hrúbka: 2.8 mm
Hmotnosť: 31.31 g
Rýdzosť: 999/1000 Ag
Hrana: vrúbkovaná
Prevedenie: BU (Brilliant Uncirculated)
Náklad: 10 000 ks
Emisia: 2020
Krajina pôvodu: Tokelau
Mincovňa: Pressburg Mint

Terra 2020 - Brilliant Uncirculated

Exkluzívna strieborná minca vydaná ostrovným štátom Tokelau a razená bratislavskou mincovňou Pressburg Mint v roku 2020 v špičkovej kvalite Brilliant Uncirculated v rýdzosti najčistejšieho 99.9% striebra o hmotnosti 1 Oz (31,3 g) upozorňuje na význam ochrany životného prostredia a zdrojov, ktoré nám poskytuje naša planéta Zem - Terra.

Minca na svojej rubovej strane zobrazuje mapu kontinentov Severnej a Južnej Ameriky, Európy, Afriky a časti Ázie. V dolnej časti mapy je štylizovaný kompas a pod ním vo vnútornom okruží názov mince "TERRA 2020". Súčasťou sú motto "SERVA ME, SERVABO TE" (latinsky Chráň ma, já ochránim teba), GPS súradnice Bratislavy, údaje o hmotnosti a rýdzosti. Vonkajšie okružie tvorí číslovaná kruhová stupnica kompasu, hodnotu 360° nahrádza malé logo mincovne.
Zem, po latinsky Terra, je náš jediný domov. Poskytuje nám všetky zdroje potrebné pre život, ale naše činy na nich zanechali stopy. Hladina CO2 je v súčasnosti najvyššia za 4 milióny rokov, globálna teplota dosahuje nové maximá, ľadovce sa topia a hladina oceánov stúpa. Preto je dôležité zaoberať sa významom ochrany životného prostredia a zdôrazňovať potrebu spolupráce pri riešení klimatických problémov a to bez ohľadu, na ktorej strane planéty žijeme.

Na lícnej strane pokračuje mapa z rubovej strany mince a vyznačuje Áziu, Austráliu a Oceániu. Do mapy je zakomponovaná štylizovaná kvetina, hviezda označujúca polohu ostrovov Tokelau a portrét britskej kráľovnej Alžbety II. od Ian-Rank Broadleyho s iniciálmi autora. Vo vnútornom okruží je uvedený názov mince "TERRA 2020", nominálna hodnota "5 DOLLARS" a nápis "ELIZABETH II - TOKELAU". Vonkajšie okružie tvorí číslovaná kruhová stupnica kompasu, hodnota 360° je nahradená malým znakom Tokelau.

Pre túto mincu odporúčame univerzálne etue:

kozenkova_krabicka_pro_jednu_minci_do_1oz_leuchtturm mahagonova_krabicka_pro_jednu_minci_do_1oz_leuchtturm koženková krabička pro jednu minci do 1 OzTovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.