Aktuálne ceny: Cena zlata 1787.11 USD/oz   Cena striebra 20.316 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince zahraničia     Strieborná minca Tádž Mahal 2019 Antique Standard

Strieborná minca Tádž Mahal 2019 Antique Standard

10:32
posledná aktualizácia ceny
005447
kód produktu

vrátane DPH
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála

Pozrite si produkt

Podrobný popis

The Taj Mahal - 100 g

Unikátna strieborná minca vydaná štátom Šalamúnove ostrovy v roku 2019 v rýdzosti 99.9% striebra o hmotnosti 100 g je venovaná najslávnejšej pamiatke Indie - Tádž Mahal.

Minca na svojom rube zobrazuje precízne spracovanú hlavnú kupolu mauzólea Tádž Mahal. Motív je vytvorený v štyroch vrstvách razby o rôznych hĺbkach pomocou inovatívnej mincovej techniky, ktorá vytvára dokonalý trojrozmerný efekt. Motív dopĺňa nápis "Taj Mahal" a rok vydania "2019".
Tádž Mahal (Taj Mahal - koruna paláca), stojaca v severoindickej Agre, je bezpochyby jednou z najkrásnejších stavieb sveta, ktorú každoročne navštívi až 8 miliónov ľudí. Od roku 1983 je zaradený na Zoznam svetového dedičstva UNESCO a v roku 2007 bol v celosvetovom hlasovaní zvolený ako jeden z Nových siedmich divov sveta.
Vybudovať ho nechal indický mogul Šáhdžahán ako miesto posledného odpočinku jeho milovanej manželky Mumtáz Mahal. 20 000 robotníkov stavalo Tádž Mahal 22 rokov a v roku 1654 dokončili monumentálny komplex stavieb a záhrad ako symbol večnej lásky a krásy. Hlavným architektom bol Peržan Ustad Ahmad Lahaur, ale prizvaní boli tiež architekti z Francúzska, Benátok, Turecka a Samarkandu. Ústredná stavba mauzólea z bieleho mramoru stojí na štvorcovom podstavci, ktorý v rohoch dopĺňajú vysoké minarety. Exteriér aj interiér bohato zdobia reliéfy, kvetinové a abstraktné motívy, inkrustácie z drahých kameňov a kaligrafické písmo z čierneho mramoru. Na vrchole dokonale symetrickej stavby je umiestnená veľká kupola s vnútornou výškou 24,74 m a priemerom 17,72 m.

Líce zobrazuje tradičný portrét kráľovnej Alžbety II. od Ian-Rank Broadleyho, ktorý obklopujú nápisy "ELIZABETH II", "SOLOMON ISLANDS", autorove iniciály "IRB", hmotnosť "100 g", nominálna hodnota "$10" a rýdzosť "Ag999".

Minca je dodávaná v originálnej darčekovej krabičke spolu s číslovaným certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 999 ks pre celý svet!


Tento produkt je součástí následujících sestav produktů:

Séria Kupola a klenby 3D - strieborné

Špecifikácia produktu

Hmotnost:
100 g
Náklad:
iba 999 ks
Provedení:
Antique Standard
Ryzost:
999/1000 Ag
Téma:
Architektura a budovy
Emise:
2019
Hrana:
vrúbkovaná
Nominál:
10 SBD
Průměr:
55 mm
Série:
Kupole a klenby 3D
Země původu:
Šalamúnove ostrovy

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.236.225.157

Holoubek koncern