Aktuálne ceny: Cena zlata 1787.5 USD/oz   Cena striebra 20.326 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince zahraničia     Strieborná minca Válečníci - Samuraj 2 Oz 2019 Antique Standard

Strieborná minca Válečníci - Samuraj 2 Oz 2019 Antique Standard

11:40
posledná aktualizácia ceny
005807
kód produktu

vrátane DPH
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Strieborná pamätná minca

Zobraziť mince vydané v sérii "Válečníci"

Warriors - Samurai 2 Oz

Exkluzívna strieborná minca s vložkou z jantáru vydaná štátom Niue v roku 2019 vo vysokom reliéfe o hmotnosti 2 Oz (62,2 g) v rýdzosti najčistejšieho 99.9% striebra s povrchovou úpravou Antique standard vychádza v rámci série Bojovníci, ktorá postupne predstaví legendárnych bojovníkov. Predstaviteľom prvej mince série je japonský samuraj.

Minca na svojom rube nesie komponovaný obraz. Na pozadí japonskej architektúry a znaku vychádzajúceho slnka je zobrazený samuraj v ťažkej zbroji. Vpravo od neho sa nachádza veľký detail na tvár bojovníka, ktorá je z veľkej časti chránená helmou. Ozdoby helmy sú pozlátené a doplnené o jantárovú vložku. Nad postavou je umiestnený pozlátený japonský znak pre samuraja.
Samurajovia slúžili cisárovi alebo inému pánovi takmer 700 rokov. Počas svojho života dodržiavali etický kódex bušidó (Cesta bojovníka), ktorý určoval hodnoty, ako sú lojalita k svojmu pánovi, sebadisciplína a etika. Okrem štúdia bušidó sa samuraj venoval tiež umeniu poézie. Básne boli ovplevnené momentmi pred a počas boja, výpravami a pocitmi z blížiacej sa smrti. Najdôležitejšou hodnotou samuraja bola jeho česť. Pred jej stratou radšej volil rituálnu samovraždu seppuku známu tiež ako harakiri.

Lícna strana zobrazuje tradičný portrét britskej kráľovnej Alžbety II. s iniciálmi autora a nápisy "ELIZABETH II", "NIUE ISLANDS", nominálnu hodnotu a rok emisie. Súčasťou sú údaje o rýdzosti a značka mincovne.

Minca je dodávaná v prezentačnom rámčeku s certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 500 ks pre celý svet!


Špecifikácia produktu

Hmotnost:
62,2 g (2 Oz)
Materiál:
999/1000 Ag
Náklad:
500 ks
Provedení:
Antique Standard
Téma:
Historie
Emise:
2019
Hrana:
hladká
Mincovna:
Mint of Gdansk
Nominál:
5 NZD
Průměr:
50 mm
Země původu:
Niue

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.236.225.157

Holoubek koncern