Letný výpredaj skladov s investičným tovarom. Viac informácií na stránke oznámenia.

+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná minca Veľkí vojvodcovia - Leonidas 2 Oz High Relief 2019 Antique Standard

215,00 € vrátane DPH
Strieborná minca Veľkí vojvodcovia - Leonidas 2 Oz High Relief 2019 Antique Standard
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná minca Veľkí vojvodcovia - Leonidas 2 Oz High Relief 2019 Antique Standard


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005809
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná pamätná minca
Nominál: 5 NZD
Priemer: 50 mm
Hmotnosť: 62,2 g (2 Oz)
Materiál: 999/1000 Ag
Prevedenie: Standard
Hrana: hladká
Náklad: 500 ks
Emisia: 2019
Emitent: Niue
Razba: Mint of Gdansk

Great Commanders - Leonidas 2 Oz

Exkluzívna strieborná minca vydaná štátom Niue v roku 2019 vo vysokom reliéfe o hmotnosti 2 Oz (62,2 g) v rýdzosti najčistejšieho 99.9% striebra s povrchovou úpravou Antique standard vychádza v rámci série Veľkí vojvodcovia, ktorá je venovaná najslavnejším vojenským veliteľom histórie. Predstaviteľom druhej mince série je spartský kráľ Leonidas.

Minca na svojom rube zachytáva Leónida stojaceho v čele svojich vojakov proti perzkým dobyvateľom v priesmyku Thermopyly. Hopliti tvoria falangu, pevne zomknutú formáciu pechoty. Sú vyzbrojení dlhými kopijami a chránení zbrojou s korintskou prilbou a guľatým štítom. Preliatu krv znázorňuje červené zlato pokrývajúce ostrie zbraní. Motív mince je prevedený vo veľmi prepracovanej razbe, ktorá je patrná v celej hĺbke dramatického obrazu. Scénu v dolnej časti dopĺňa nápis "LEONIDAS".
V bitke pri Thermopylách sa v roku 480 pred n. l. stretli jednotky gréckych štátov a perzkej armády kráľa Xerxe I. Gréci pod vedením spartského kráľa Leónida čelili ohromnej presile Peržanov v tiesňave Thermopyly. Obrana úzkej tiesňavy predstavovala kľúčový bod v zastavení alebo pozdržaní perzkých dobyvateľov pri postupe do vnútrozemia. V prvných dňoch stretu zasadili Leonidovi bojovníci Peržanom ťažké rany. Siedmy deň bojov prišli zradou o taktickú výhodu a odolávali nepriateľovi z oboch strán. Aby Leonidas zachránil životy gréckych vojákov, prevažnú časť poslal domov. So zvyšnou tisícovkou mužov zviedol záverečný boj, v ktorom všetci padli. Hoci bitka nezastavila perzkú inváziu, dala čas na evakuáciu obyvateľov Athén pred postupujúcimi vojskami. Pre Grékov sa stali Leonidas a jeho muži hrdinami, zosobnením statočnosti, lajality a osobných obetí. Miesto bitky dnes pripomína Leónidov monument, ktorému dominuje bronzová socha slávneho vojvodcu.

Lícna strana mince nesie mapu oblasti Malijského zálivu. Okrem miestnych a geografických názvov zobrazuje Thermopylskú tiesňavu, ktorú ohraničuje Východná a Západná brána, priľahlá hora Kallidromo, tábory perzkej a gréckej armády. Do mapy je zakomponovaný tradiční portrét britskej kráľovnej Alžbety II. s iniciálmi autora. Na okruží mince sú uvedené nápisy "ELIZABETH II", "NIUE ISLANDS", nominálna hodnota, rok emisie, údaje o rýdzosti a značka mincovne.

Minca je dodávaná v luxusnej drevenej krabičke s certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 500 ks pre celý svet!Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.