+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná minca Vivat Humanitas Tokelau 1 Oz 2020

44,00 € vrátane DPH
Strieborná minca Vivat Humanitas Tokelau 1 Oz 2020
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná minca Vivat Humanitas Tokelau 1 Oz 2020


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005398
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná pamätná minca
Nominál: 5 NZD
Priemer: 38 mm
Hrúbka: 2.8 mm
Hmotnosť: 31.31 g
Rýdzosť: 999/1000 Ag
Hrana: vrúbkovaná
Prevedenie: BU (Brilliant Uncirculated)
Náklad: 10 000 ks
Emisia: 2020
Krajina pôvodu: Tokelau
Mincovňa: Pressburg Mint

Vivat Humanitas 2020 - Brilliant Uncirculated

Exkluzívna strieborná minca vydaná ostrovným štátom Tokelau a razená bratislavskou mincovňou Pressburg Mint v roku 2020 v špičkovej kvalite Brilliant Uncirculated v rýdzosti najčistejšieho 99.9% striebra o hmotnosti 1 Oz (31,3 g) vychádza v rámci série Vivat Humanitas, ktorá oslavuje ideu ľudstva ako nositeľa pokroku navzdory všetkým konfliktom a kultúrnym rozdielom. Prvá minca série pripomína jeden z našich vývojových míľnikov - vznik písma.

Motív na rubovej strane mince pracuje so systémami zaniknutého písma a znakov starovekých kultúr. Pozadie tvoria dva prepojené štvorce, ktoré sa prekrývajú v uhle 45°. Cípy kosoštvorca obsahujú znak sumerského klinového písma ki (Zem), staročínsky znak rén (človek), egyptský hieroglyf (duša), mayský obrázkový znak tz'ib (písmo). Stred tvorí priestorovo rastrovaný kruh, ktorý je doplnený o štylizované slnko a Horovo oko, staroegyptský symbol ochrany, kráľovskej moci a zdravia. Vnútorné okružie obsahuje nápis "VIVAT HUMANITAS" (latinsky Nech žije ľudstvo) a rok emisie "2020".
Písomný záznam reči je jedinečná schopnosť, ktorú si na našej Zemi osvojili iba ľudia. Potreba uchovať a zdielať informáciu viedla staroveké kultúry k postupnému vzniku písma. Z jednoduchých obrázkov, piktogramov alebo nástenných malieb sa nezávisle od seba vyvinuli systémy znakov, ktoré slúžili ku skladaniu slov a viet. Spôsob zápisu sa lišil podľa oblasti, kde vznikol. Prvé písmo bolo tesané do kameňa, vyrezávané do dreva a kostí, pretláčané do hlinených doštičiek alebo zapisované na papyrus.

Lícna strana mince zobrazuje portrét britskej kráľovnej Alžbety II. od Ian-Rank Broadleyho s iniciálmi autora. Vnútorné okružie portrétu obsahuje nápisy "ELIZABETH II" a TOKELAU". Na vonkajšom okruží sú zaznamenané ukážky písma starovekých národov, nominálna hodnota "5 DOLLARS" a údaje o hmotnosti a rýdzosti.

Pre túto mincu odporúčame univerzálne etue:

kozenkova_krabicka_pro_jednu_minci_do_1oz_leuchtturm mahagonova_krabicka_pro_jednu_minci_do_1oz_leuchtturm koženková krabička pro jednu minci do 1 OzTovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.