Aktuálne ceny: Cena zlata 1787.22 USD/oz   Cena striebra 20.327 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince Slovensko     Strieborná minca Vznik slovenskej republiky - 25. výročie 1 Oz 2018 Štandard

Strieborná minca Vznik slovenskej republiky - 25. výročie 1 Oz 2018 Štandard

11:45
posledná aktualizácia ceny
004887
kód produktu

vrátane DPH
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála

Podrobný popis

Slovenská republika – 25. výročie vzniku

Exkluzívnu striebornú mincu vydáva Mincovňa Kremnica na Slovensku pre rok 2018, precézne razenú v rýdzosti najčistejšieho 99.99% striebra o hmotnosti 1 Oz (31,1 g) , motív mince je venovaný 25. výročiu vzniku Slovenskej republiky.

Na líci mince je zobrazená československá zástava, ktorá sa v oblúkovej kompozícii mení na slovenskú zástavu, to symbolicky vyjadruje vznik Slovenskej republiky. Nad slovenskou zástavou je Bratislavský hrad. V spodnej časti oblúku je zobrazený Karlov most a vrch Kriváň ako symbol Československa. Vnútri oblúku je v dvoch riadkoch označenie nominálnej hodnoty mince "25 EURO". Pri spodnom okraji mince je umiestnený názov "SLOVENSKO" a za ním letopočet "2018".

Na rube mince je zobrazená mapa Slovenskej republiky, symbolická brána do Európskej únie a znak EURA s čásťou hviezd Európskej únie. Kompozícia symbolizuje začlenenie Slovenskej republiky do Európskej únie a eurozóny. V spodnej časti mincového poľa je umiestnený nápis "25 ROKOV SLOVENSKEJ REPUBLIKY". Letopočet vzniku Slovenskej republiky 1.1.1993 je pod mapou Slovenska. Nad ním je umiestnená značka Mincovne Kremnica "MK" a štylizované iniciály autora výtvarného návrhu mince Pavla Károlyho "PK".

Hrana mince je zdobená reliéfnymi prvkami čičmanského ornamentu.

Minca bola razená v limitovanom náklade iba 3 200 kusov pre celý svet!


Špecifikácia produktu

Emise:
2018
Hrana:
hladká s vlysom
Náklad:
3 200 ks
Provedení:
Standard
Rytec:
Dalibor Schmidt
Téma:
Výroční
Autor:
Pavel Károly
Hmotnost:
31,10 g (1 Oz)
Mincovna:
Mincovňa Kremnica
Nominál:
25 EURO
Průměr:
40 mm
Ryzost:
999/1000 Ag,
Země původu:
Slovensko

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.236.225.157

Holoubek koncern