Aktuálne ceny: Cena zlata 1787.11 USD/oz   Cena striebra 20.316 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince Slovensko     Strieborná minca Zavedenie eura v Slovenskej republike - 10. výročie 2019 Proof

Strieborná minca Zavedenie eura v Slovenskej republike - 10. výročie 2019 Proof

10:04
posledná aktualizácia ceny
005413
kód produktu

vrátane DPH
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Zavedenie eura v Slovenskej republike – 10. výročie

Exkluzívna strieborná minca vydaná na Slovensku Mincovňou Kremnica v roku 2019 v špičkovej kvalite proof o hmotnosti 18 g je venovaná 10. výročiu zavedenia eura na Slovensku.

Na rube mince je vyobrazená mapa Slovenskej republiky v kompozícii so znakom eura. V hornej časti mincového poľa je dátum zavedenia eura na Slovensku - "1. 1. 2009". V opise je nápis "ZAVEDENIE EURA V SLOVENSKEJ REPUBLIKE".

Na líci mince sú vyobrazené časti národných strán slovenských obehových euromincí so všetkými tromi používanými motívmi - dvojkrížom na trojvŕší, Bratislavským hradom a tatranským štítom Kriváňom. Štátny znak Slovenskej republiky je v ľavej časti mincového poľa. Názov státu "SLOVENSKO" je v opise pri pravom okraji mince. Označenie nominálnej hodnoty mince "10 EURO" je v spodnej časti mincového poľa. Pod ním je letopočet "2019". Značka Mincovne Kremnica "MK" a štylizované iniciály autora výtvarného návrhu mince akad. soch. Zbyňka Fojtů "ZF" sú nad štátnym znakom Slovenskej republiky.

Minca je dodávaná v limitovanom náklade iba 7 300 kusov pre celý svet!

Slovenská republika prijala euro 1. 1. 2009 a stala sa šestnástou členskou krajinou eurozóny. Zavedením eura sa zavŕšila úplná integrácia krajiny, ktorá začala v roku 2004 vstupom do Európskej unie a následne v roku 2007 do Schengenského priestoru. Uvedené kroky v integrácii priniesli Slovensku a jeho obyvateľom mnoho výhod, najmä voľný pohyb osôb, tovaru, služieb a kapitálu. Euro je vnímané ako stabilná mena, jeho používanie uľahčuje a zlacňuje obchodný styk medzi krajinami, poskytuje okamžitý prehľad o cenách a pritahuje nových zahraničných investorov. Súčasne umožňuje cestovanie obyvateľov do krajín eurozóny aj do ďalších krajín Európy bez nutnosti výmeny národných mien. Eurovú menu tvorí v súčasnosti sedem bankoviek a osem mincí. Eurobankovky sú rovnaké vo všetkých krajinách. Euromince majú jednu stranu spoločnú a druhú národnú s vlastnými motívmi jednotlivých státov eurozóny.


Špecifikácia produktu

Emise:
2019
Hrana:
s vlysom - hviezdy
Náklad:
7 300 ks
Provedení:
Proof
Ryzost:
900/1000 Ag, 100/1000 Cu
Země původu:
Slovensko
Autor:
akad. soch. Zbyňek Fojtů
Hmotnost:
18 g
Mincovna:
Mincovna Kremnica
Nominál:
10 EURO
Průměr:
34 mm
Téma:
Výroční

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.236.225.157

Holoubek koncern