+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná polkilové investičná medaila Štatutárne mesto Mladá Boleslav 2018 Štandard

943,00 € vrátane DPH
Strieborná polkilové investičná medaila Štatutárne mesto Mladá Boleslav 2018 Štandard
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná polkilové investičná medaila Štatutárne mesto Mladá Boleslav 2018 Štandard


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 004871
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná pamätná medaila
Priemer: 90 mm
Hmotnosť: 500 g
Rýdzosť: 999/1000 Ag
Prevedenie: Standard
Hrana: hladká s číslováním
Autor averzu: Jan Petr, DiS.,
Irena Hradecká, DiS., Jakub Matouš, DiS.
Autor reverzu: MgA. Miroslav Schovanec, DiS.
Emisia: júl 2018
Náklad: iba 48 ks
Razba: Česká Mincovna

Štatutárne mestá

Každé z 26 štatutárnych miest Českej republiky je domovom dasaťtisícov obyvateľov, moderným centrom správy, kultúry, športu, obchodu, vzdelania ale tiež priemyslu. To posledné platí dvojnásobne pre stredočeskú Mladú Boleslav, ktorej náleží trinásta emisia z investičného cyklu polkilogramových strieborných medailí Českej mincovne.

Keď kníhkupec Václav Klement a strojný zámočník Václav Laurin zakladali v Mladej Boleslavi firmu na výrobu bicyklov, určite netušili, že tvoria budúcnosť českého priemyslu. Výroba začala roku 1895 len s piatimi luďmi, ale už o tri roky neskôr bola otvorená továreň Laurin & Klement s plochou 11 hektárov. Na konci roka 1899 spoločnosť predstavila svoj prvý skutočný motocykel – Laurin & Klement Typ 1 – a v roku 1905 prvý skutočný automobil – Laurin & Klement A. Vďaka kvalite a bezkonkurenčným cenám nebola núdza o zákazníkov a spoločnosť utešene rástla. V roku 1916 mala továreň 1715 zamestnancov a rozlohu 310 hektárov. Disponovala vlastnými parnými a vodnými elektrárňami, tehelňou, pílou, statkom, mliekarňou, sódovkárňou, obuvnickou dielňou, fyzikálnymi a chemickými laboratóriami, ale tiež – ako jediná v celej habsburgskej monarchii – elektrickým počítačom. V roku 1925 došlo k fúzii automobilky L&K so strojárenským koncernom Škoda a spoločnosť dostala nové meno – meno, ktoré Mladú Boleslav preslávilo po celom svete.

Dominantný motív averznej strany medaily – mladoboleslavský hrad, ktorý bol v 16. storočí prestavaný na renesančný zámok – pochádza z dielne Ireny Hradeckej, DiS. Mimoriadne detailne spracovanie leteckého pohľadu na centrum mesta je dielom Jakuba Matouša, DiS. Autorkou vkusnej koláže, ktorá obidva motívy spája, je Petra Brodská, DiS., a averz je dielom hneď troch nadaných jabloneckých medailérov. Reverzná strana je spoločná pre všetky medaily z investičného cyklu – nesie mapu Českej republiky, na ktorej sú zvýraznené všetky štatutárne mestá, a jej autorem je MgA. Miroslav Schovanec, DiS.

Úctyhodná nie je iba hmotnosť investičných medailí, ale tiež ich emisný náklad – celkom vznikne iba 48 polkilogramových exemplárov, pričom každý je ručne číslovaný na hrane a uložený do elegantnej drevenej etue.Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné medaily
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.