+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná pozlátená minca Bohovia hnevu - Horus 2 Oz High Relief 2020 Antique Štandard

305,00 € vrátane DPH
Strieborná pozlátená minca Bohovia hnevu - Horus 2 Oz High Relief 2020 Antique Štandard
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná pozlátená minca Bohovia hnevu - Horus 2 Oz High Relief 2020 Antique Štandard


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005867
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná pamätná minca
Nominál: 5 NZD
Priemer: 45 mm
Hmotnosť: 62,2 g (2 Oz)
Materiál: 999/1000 Ag
Prevedenie: Štandard
Hrana: hladká
Náklad: 500 ks
Emisia: 2020
Emitent: Niue
Razba: Mennica Polska

Zobraziť mince v sérii "Bohovia hnevu"

Gods of Anger - Horus 2 Oz

Exkluzívna strieborná minca vydaná štátom Niue v roku 2020 v ultra vysokom reliéfe o hmotnosti dvoch trojských uncí (62,2 g) v rýdzosti najčistejšieho 99.9% striebra s povrchovou úpravou Antique standard je druhá v sérii Bohovia hnevu a je venovaná staroegyptskému bohu nebies a božskému vládcovi Egypta Horovi - latinsky Horus.

Minca na svojom rube nesie vo vysokom reliéfe boha Hora, antropomorfne zobrazenú postavu sokola. Horus nad hlavou zviera pozlátenú dýku a roztiahnutými krídlami poskytuje ochranu Egyptu a jeho ľudu. Pozadie tvoria súčasti staroegyptskej architektúry a kultúry ako sú pyramídy, chrámy, obelisky, stĺpy a sarkofágy. Motív mince je prevedený vo veľmi prepracovanej razbe, ktorá je patrná na detailoch zbroje a krídlach boha. V dolnej časti mince je umiestnený nápis spájajúci názov série "GODS OF ANGER" a vľavo nad ním meno boha "HORUS".
Horus, zobrazovaný ako sokol alebo ako muž so sokolou hlavou, patrí k najdôležitejším a najstarším bohom starovekého Egypta. Vo výklade jeho božstva a moci je jeden z najzložitejších bohov. V premenách času dlhej staroegyptskej histórie a miesta sa vyskytuje hned niekľko bohovo tohto mena. Je známý ako boh nebies, slnka a mesiaca, ako boh egyptského faraóna a vtelenie a tiež ako syn Usira a Eset. Podľa mytológie sa Horus po smrti otca stretol s bohom chaosu Sutechom. V bitke o egyptský trón stratil jedno oko. Posvätné Horovo oko (vedžat) je najznámejší staroegyptský symbol, poskytuje ochranu celému Egyptu, svojmu nositeľovi prináša moc, silu a zdravie.

Lícna strana zobrazuje tradičný portrét britskej kráľovnej Alžbety II., nápis "Elizabeth II", nominálnu hodnotu a údaje o rýdzosti. Egyptské hieroglyfy a grécky vzor dekorujúci okružie naväzuje na nápis "NIUE ISLANDS 2020", umiestnený v hornej časti mince.

Minca je dodávaná v originálnej krabičke spolu s certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 500 ks pre celý svet!Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.