+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

6 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava, Liberec
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná pozlátená minca Diamantové výročie Elizabeth II. 2012 Proof

184,00 € vrátane DPH
Strieborná pozlátená minca Diamantové výročie Elizabeth II. 2012 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná pozlátená minca Diamantové výročie Elizabeth II. 2012 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 004318
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Stříbrná pozlacená pamětní mince
Nominál: 5 GBP
Průměr: 38,61 mm
Hmotnost: 28,28 g
Materiál: 925/1000 Ag
Provedení: Proof
Hrana: vroubkovaná
Emise: 2012
Náklad: pouze 12 500 ks
Ražba: The Royal Mint
Země původu: Velká Británie

Diamantové výročí vlády královny Elizabeth II. (1952-2012)

Exkluzivní pozlacená stříbrná mince vydaná Britskou královskou mincovnou v roce 2012 a ražená ve špičkové kvalitě Proof o váze 28,28 g, je věnovaná Diamantovému výročí vládykrálovny Elizabeth II., která vládne ve Velké Británii od roku 1952.

Mince nese na svém rubu portrét mladé královny Elizabeth II z počátku její kariéry, společně s latinským nápisem "DIR IGE DEVS GRESSVS MEOS" a rokem vydání "2012". Líc zobrazuje portrét královny Alžběty II. od Ian Rank-Broadleyho s nápisy: "ELIZABETH II D G REG F D" a nominální hodnotu "FIVE POUNDS". Královna je zde oděna do řádového pláště, jenž je součástí podvazkového řádu. Na hlavě má diadém, který jí věnovala královna Marie z Tecku (Queen Mary).

Mince je dodávaná v luxusní modré krabičce spolu s certifikátem věrohodnosti v limitovaném nákladu 12 500 ks pro celý svět.

stribrna_pozlacena_mince_diamantove_vyroci_elizabeth_ii_2012_proof

Kráľovná Alžbeta II.

queen_elizabeth_ii_uk.jpg

Jej Veličenstvo kráľovná Alžbeta II. (Elizabeth Alexandra Mary), anglicky Elizabeth II, (21. apríla 1926, Mayfair, Londýn, Spojené kráľovstvo) je vládnuca kráľovná šestnástich nezávislých štátov označovaných ako Commonwealth Realm. Jedná sa o tieto štáty: Antigua a Barbuda, Austrália, Bahamy, Barbados, Belize, Grenada, Jamajka, Kanada, Nový Zéland, Papua-Nová Guinea, Svätý Kryštof a Nevis, Svätá Lucia, Svätý Vincent a Grenadíny, Šalamúnove ostrovy, Tuvalu a Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska.

V každej tejto krajine je považovaná za panovníčku samostatného štátu a plnenie kráľovských povinností pre každú krajinu je oddelené. Ďalej je hlavou Commonwealthu a najvyššou predstaviteľkou Anglikánskej cirkvi. Aj napriek veľkému počtu funkcií, v súlade so zvykovým právom, zasahuje do politiky len výnimočne.

Alžbeta sa stala britskou kráľovnou po smrti svojho otca Juraja VI. 6. februára 1952. V dlhom období jej vlády došlo k zániku Britského impéria (proces, ktorý bol zahájený už počas vlády jej otce) a následnému vzniku Commonwealthu. Potom, čo britské kolónie získavali nezávislosť, sa stala kráľovnou niekoľkých nových osamostatnených krajín. Niektoré z nich neskôr zmenily svoj status na republiku.

Alžbeta sa roku 1947 vydala za Philipa, vojvodu z Edinburghu a kráľovský pár má štyroch potomkov. Alžbeta je tiež jedným z najdlhšie vládnucich britských panovníkov.Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.