+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná pozlátená minca Inner Nature: Medveď grizly 5 Oz 2019 Proof

516,00 € vrátane DPH
Strieborná pozlátená minca Inner Nature: Medveď grizly 5 Oz 2019 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná pozlátená minca Inner Nature: Medveď grizly 5 Oz 2019 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005440
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Päťuncová strieborná minca 2019
Nominál: 50 CAD
Priemer: 62,25 mm
Hmotnosť: 157,6 g (5 Oz)
Rýdzosť: 999.9/1000 Ag
Prevedenie: Proof
Hrana: vrúbkovaná
Autor: Caitlin Lindstrom-Milne
Emisia: 2019
Náklad: iba 750 ks
Razba: Kanadská kráľovská mincovňa

Zobraziť mince vydané v sérii "Inner Nature"

Inner Nature: Grizzly

Exkluzívna strieborná pozlátená minca vydaná Kanadskou kráľovskou mincovňou v roku 2019 v špičkovej kvalite proof z najčistejšieho 99,99% striebra o hmotnosti 5 Oz. Motív mince je venovaný obyvateľovi Severnej Ameriky - medveďovi Grizzly (Ursus arctos horribilis). Jedná sa o prvú mincu série "Inner Nature".

Na rube mince vypracovala kanadská umelkyňa a návrhárka tetovaní Caitlin Lindstrom-Milne dvojitý obraz medveďa grizzlyho a jeho prirodzeného životného prostredia. Strieborná podoba medveďa kontrastuje na pozlátenom pozadí. Medveď je zachytený s otvorenou papuľou v momente, kedy sa snaží uloviť lososa. Táto časť obrazu zaznamenáva obrovskú silu zvieraťa. Druhá časť je zakomponovaná ako vnútorný obraz do jeho tela a vykresľuje vodopád so vzdialenými horami a skalami vyčnievajúcimi z rieky - zdroj jeho potravy v podobe lososov. Divoká krajina je projekciou jeho vnútornej prirodzenosti (Inner Nature), hlbokého vzťahu k prírode a koristi. V pozadí aj pod motívom sú znázornené kosoštvorce ozdobené violkou kanadskou. Nad motívom sú texty "CANADA", "2019" a pod ním nominálna hodnota "50 DOLLARS". Motív dopĺňajú iniciály autorky "CL-M".

Líce zobrazuje na pozlátenom pozadí strieborný portrét britskej kráľovnej Alžbety II. od Susanny Blunt a nápisy "ELIZABETH II", "D.G. REGINA" a iniciály autorky "SB".

Minca je dodávaná v darčekovej krabičke spolu s číslovaným certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 750 kusov pre celý svet!

Medveď grizly
Medveď grizly alebo medveď hnedý grizly žije v hornatých oblastiach Severnej Ameriky. Jeho meno je odvodené z anglického slova "grizzled" - šedovlasý, pretože jeho srsť v odtienoch čiernej, hnedej a béžovej má prevežne šedobiele končeky. Jedná sa o samotárske zvieratá, ktoré sa v období trenia lososov sťahujú k brehom riek, potokov a jezier. Ryby sú v jeho jedálničku veľmi dôležité, pretože mu dodávajú veľmi potrebné tuky. Mimo sezóny lososov sa živia predovšetkým rastlinami a plodmi, len príležitostne veľkými cicavcami, zdochlinami a drobným hmyzom. Pri príprave na zimný spánok sú schopné nabrať až 180 kg. Ich úloha je tiež veľmi dôležitá pri udržaní ekosystému. Vylučované skonzumované semená plodov majú lepšie podmienky pre klíčenie. Lesy pri pobreží riek získávajú zo zvyškov ulovených lososov prísun dusíku. Medveď grizly patrí medzi ohrozené a chránené druhy žijúce prevažne v prírodných rezerváciách.Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.