Slovenské pobočky sú otvorené len ako výdajné miesto. Ďakujeme za pochopenie. Viac informácií na stránke oznámenia.

+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

6 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava, Liberec
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná pozlátená minca Predátor a korisť - kosatka a uškatce 2 Oz 2019

164,00 € vrátane DPH
Strieborná pozlátená minca Predátor a korisť - kosatka a uškatce 2 Oz 2019
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná pozlátená minca Predátor a korisť - kosatka a uškatce 2 Oz 2019


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005605
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná pamätná minca
Nominál: 30 CAD
Priemer: 50 mm
Hmotnosť: 62,69 g (2 Oz)
Rýdzosť: 999.9/1000 Ag
Prevedenie: Proof
Hrana: vrúbkovaná
Autor: W. Allan Hancock
Emisia: 2019
Náklad: 2 500 ks
Razba: Kanadská kráľovská mincovňa

Zobraziť mince vydané v sérii "Predátor a korisť"

Predator and Prey: Orca and Sea Lions

Exkluzívnu kompletne pozlátenú striebornú mincu vydáva Kanadská kráľovská mincovňa v roku 2019 v špičkovej kvalite proof z najčistejšieho 99,99% striebra o hmotnosti 2 Oz.
Motív mince je venovaný predstaviteľom kanadskej voľnej prírody - kosatkte a uškatcom. Ide o prvú mincu série "Predator and Prey". Súčasťou tejto série sú mince s názvom Kosatka a uškatce (emisia august 2019), Vlci a jeleň (emisia október 2019) a Sova snežná a husi bieločelé (emisia december 2019).

Na rube mince vypracoval oceňovaný kanadský umelec W. Allan Hancock scénu, ktorá je charakteristická pre kanadskú faunu. V pobrežnej oblasti Tichého oceánu zachytáva kosatku a uškatce, dravca a korisť (Predator and Pray). Majestátna kosatka v popredí pláva pomedzi morské vlny. Nad hladinu vyčnieva iba jej chrbtová plutva. Na pozadí sa rozprestierajú kanadské lesy a skalnatý breh, na ktorom sa vyhrieva trojica uškatcov. Potenciálna korisť si neuvedomuje blížiace sa nebezpečenstvo v podobe kosatky. Nádherná kanadská divoká príroda tvorí s vodami oceánu dve dynamické kompozície. Svetelné odrazy na zvlnenej hladine dodávajú pocit živej scény a napätia. Súčasťou sú nápisy "CANADA", rok emísie "2019" a iniciály autora "WAH"

Líce zobrazuje portrét britskej kráľovnej Alžbety II. od Susanny Blunt, nápisy "ELIZABETH II", "D.G. REGINA", iniciály autorky "SB" a označenie "P" (Plated - Pokované).

Minca je dodávaná v darčekovej krabičke spolu s číslovaným certifikátom pravosti v náklade iba 2 500 kusov pre celý svet!

Kosatka dravá alebo veľryba zabijak je najväčší druh čeľade delfínovitých. Mnohostranný dravec stojí na vrchole morského potravinového reťazca. Samci dorastajú dĺžky 6-8 m a hmotnosti 3600-5400 kg, samice sú menšieho vzrastu 5-7 m a hmotnosti 1400-2700 kg.
Uškatec kalifornský je obyvateľ Tichého oceánu. Dospelých samcov uškatcov je možné veľmi ľahko vycvičiť k rôznym kúskom a preto sa hojne vyskytujú v najrôznejších zábavných zariadeniach (ZOO, morské parky). Samci dosahujú dĺžky 2,4 m a hmotnosti 390 kg, samice sú menšieho vzrastu 2 m a hmotnosti 110 kg.Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.