Aktuálne ceny: Cena zlata 1800.68 USD/oz   Cena striebra 20.804 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince zahraničia     Strieborná pozlátená minca 10 Oz Into the Light - Lion od Roberta Batemana 2019 Proof

Strieborná pozlátená minca 10 Oz Into the Light - Lion od Roberta Batemana 2019 Proof

22:13
posledná aktualizácia ceny
005576
kód produktu

vrátane DPH
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Robert Bateman's Into the Light - Lion

Exkluzívna pozlátená strieborná minca vydaná Kanadskou kráľovskou mincovňou v roku 2019 v špičkovej kvalite proof z najčistejšieho 99,99% striebra o hmotnosti 10 Oz nesie rytú reprodukciu obrazu Into the Light - Lion od svetovo známeho maliara Roberta Batemana.

Rub mince tvorí výrez z originálu obrazu, ktorý zachytáva leva kráčajúceho africkou pláňou zaliatou ranným slnkom. Veľmi jemná razba vystihuje realistický štýl maľby a rôzne úpravy povrchu vytvárajú hru svetiel a oživujú celý obraz. Motív dopĺňa nápis "CANADA 2019", nominálna hodnota "100 DOLLARS" a podpis umelca "Robert Bateman".
Robert Bateman (nar. 1930) je kanadský prírodovedec a realistický maliar divokých zvierat v ich prirodzenom prostredí. Je obhajcom vzdalávania v oblasti voľne žijúcich živočíchov a zakladateľom Nadácie Roberta Batemana, ktorá podporuje činnosti na ochranu prírody, pomáha k porozumeniu a láske k prírode. Na podporu týchto projektov využíva svoje umenie k získaniu finančných prostriedkov. Za jeho aktivity mu bol udelený Rád Kanady, Rád Britskej Kolumbie, štrnásť čestných doktorátov a ďalšie ocene

Lícna strana nesie portrét kráľovnej Alžbety II. od Susanny Blunt s iniciálmi autorky "SB", nápismi "ELIZABETH II", "D.G.REGINA" a písmenom "P" (Plated - Pokované).

Minca je dodávaná v koženkovej krabičke vínovej farby spolu s číslovaným certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 700 kusov pre celý svet! Ku každej minci je priložená špeciálna karta s tlačenou reprodukciou obrazu, predstavením diela od autora s jeho podpisom.

Autor popísal atmosféru obrazu týmito slovami:

Robert Bateman's Into the Light - Lion

"Je skoro ráno v krátere Ngorongoro. Hoci ide o Afriku, vysoká nadmorská výška prináša veľmi chladné noci a hmlisté ráno. Osamelý lev sa pomaly prechádza orosenou vegetáciou. Nie je tu žiadne obzvlášť pohodlné miesto, kde si ľahnúť a nemá žiadné vyhliadky na ľahký lov. Osamotený samec nie je dobrý lovec. Levy lovia vo svorke, ktorá využíva stratégiu a tímovú spoluprácu. Svorku tvoria predovšetkým levice. Samci sú síce impozantní a silní, ale nie sú dosť rýchli a súčinní. Ich úlohou v levom spoločenstve je brániť územie proti súperiacim levom a iným predátorom ako leopardy a hyeny. Náš veľký samec je na svojom vrchole alebo možno práve za ním. Možno musel opustiť vlastnú svorku a ustúpiť mladšiemu samcovi. Keď vstúpi do slnečného svetla, začne sa rýchlo oteplovať, je stále sebaistý a kráľom všetkého, čo spozoruje. Možno je šťastie, že nemôžeme predpovedať budúcnosť."

Robert Bateman


Špecifikácia produktu

Emise:
2019
Mincovna:
Royal Canadian Mint
Nominál:
100 CAD
Průměr:
76,25 mm
Téma:
Flora a Fauna
Autor:
Robert Bateman/Susanna Blunt
Hmotnost:
311,5 g (10 Oz)
Náklad:
700 ks
Provedení:
Proof
Ryzost:
999.9/1000 Ag, pozlátené
Země původu:
Kanada

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.238.225.8

Holoubek koncern