+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná Ruténium minca pozlátený Queen´s Beasts The Falcon 2 Oz Golden Enigma 2019

95,00 € vrátane DPH
Strieborná Ruténium minca pozlátený Queen´s Beasts The Falcon 2 Oz Golden Enigma 2019
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná Ruténium minca pozlátený Queen´s Beasts The Falcon 2 Oz Golden Enigma 2019


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005504
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná minca pozlátená
Ruthenium
Nominál: 5 Pounds
Priemer: 38.61 mm
Hmotnosť: 62.2 g (2 Oz)
Materiál: 999.9/1000 Ag, 24 Kt Au, Ru
Prevedenie: Proof
Hrana: vrúbkovaná
Emisia: 2019
Náklad: iba 2 000 ks
Krajina pôvodu: Veľká Británia

Zobraziť mince v sérii "Golden Enigma"

Edícia "Golden Enigma" - Falcon - Ruthenium

Exkluzívna pozlátená strieborná minca netradične pokovaná ruthéniom, vydaná v roku 2019 v sérii "Golden Enigma" o hmotnosti 2 Oz (62.2 g) v rýdzosti najčistejšieho 99.99% striebra, je venovaná populárnym zlatým a strieborným investičným minciam Falcon zo série The Queen´s Beasts.

Minca na svojom rube nesie motív bieleho sokola držiaceho v pazúroch erbovný štít, ktorý zobrazuje ďalšieho bieleho sokola v otvorenom visacom zámku. Sokol a visací zámok bol dôležitým znakom rodu Yorkovc a Lancasterovcov, pokiaľ bol zámok zobrazený ako otvorený, symbolizoval nárok na anglický trón. Okružie motívu zdobia nápisy "FALCON OF PLANTAGENETS", údaje o hmotnosti "2 oz", rýdzosti "FINE SILVER, 999.9", roku emisie "2019" a iniciály autora návrhu "JC".
The Queen´s Beasts je série deseti soch, vytvořených sochařem Jamesem Woodfordem u příležitosti korunovace královny v roce 1953, které zobrazují deset heraldických zvířat královny - lva Anglie, Gryfa Edwarda III., sokola Plantagenetů, černého býka vévodů z Clarence, Yale Beaufortu, bílého lva Mortimeru, bílého chrta Richmondu, červeného draka Walesu, jednorožce Skotska a bílého koně Hannoveru.
Kráľovia z dynastie Plantagenetovcov ovládali Anglicko od čias Henricha II. (1154 - 1189) a po vedľajších vetvách Lancesterovcov a Yorkovcov až do vlády Richarda III. a porážky v bitke pri Bosworthe (1485), kedy ich nahradil rod Tudorovcov. V heraldike je sokol spojovaný so stelesnením odhodlania a neochvejného sústredenia. Pôvodne bol znak sokola spojený s Eduardom III., ten ho v spojení s otvoreným zámkom predal svojmu vnukovi Eduardovi IV., dôležitej postave vo vojnách ruží a prvému anglickému kráľovi z rodu Yorkovcov.

Líce zobrazuje portrét kráľovnej Alžbety II., ktorý je piatym a definitívnym mincovým portrétom kráľovnej. Nasledujú autorove iniciály "J.C.", nápisy "ELIZABETH II. D.G. REG.F.D." a nominálna hodnota. Obe strany mince navrhol talentovaný rytec Jody Clark.

Minca je dodávaná v plastovej kapsuli vloženej do darčekovej krabičky spolu s číslovaným certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 2 000 ks pre celý svet.

Ruthénium bolo objevené roku 1844 v sibírskej platinovej rude, je veľmi vzácne a patrí do skupiny ľahkých platinových kovov. Spôsobuje neobvyklé čierné sfarbenie a zvyšuje odolnosť a tvrdosť.Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.