Aktuálne ceny: Cena zlata 1802.4 USD/oz   Cena striebra 20.829 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince zahraničia     Strieborná minca Mayflower - 400. výročie 2020

Strieborná minca Mayflower - 400. výročie 2020

00:06
posledná aktualizácia ceny
005954
kód produktu

vrátane DPH
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Striebrná konvexná minca

400th Anniversary of the Mayflower

Unikátna kolorovaná strieborná minca konvexného tvaru vydaná štátom Šalamúnove ostrovy pre rok 2020 o hmotnosti 50 g v rýdzosti najčistejšieho 99.9% striebra a špičkovej kvalite Proof vychádza pri príležitosti 400. výročia plavby Mayflower do Noveho sveta.

Vypuklá rubová strana mince predstavuje kompas s označením svetových strán a cieľom plavby "THE NEW WORLD". V ľavej časti mince je zobrazený farebný obraz slávnej plachetnice Mayflower a v pravej časti skupina osadníkov na Plymouth Rock. Plochý stred mince v designe plakety obsahuje malý motív veternej ružice a pripomienku udalosti "400 th ANNIVERSARY" - "The Mayflower" - "1620-2020".
Loď Mayflower sa zapísala do histórie prepravou osadníkov z anglického Plymouthu do Nového sveta na jeseň roku 1620. Na palube prevážala 102 anglických puritánskych separatistov, ktorí v novej krajine hľadali náboženskú slobodu a miesto pre založenie vlastného kultúrneho spoločenstva. Kolonisti, známi ako Otcovia pútnici, založili druhú anglickú osadu a prvé trvalé osídlenie Európanmi na území dnešného USA. Vďaka podpore pôvodných obyvateľov z kmeňa Wampanoag prežili v Zátoke Cape Cod prvú zimu. Na vzdanie vďaky Bohu oslávili nasledujúci rok prvý Deň vďakyvzdania, ktorý sa stal tradičným severoamerickým sviatkom.
Plymouth Rock je symbolické miesto vylodenia osadníkov z lode Mayflower. Kameň nazývaný "veľká skala" bol premýstnený do Pilgrim Hall Museum a stal sa vyhľadávanou turistickou atrakciou v Novom Anglicku. Je trvalou pripomienkou prvých osadníkov, zakladateľov Plymouthu v Massachusetts.

Líce zobrazuje mapu s plachetnicou a vyznačenou trasou plavby medzi anglickým prístavom v Plymonthe a zátokou Cape Cod na severovýchode Spojených štátov. Súčasťou mapy je nápis označujúci výročie "PILGRIM QUARCENTENARY" a kompasová ružica. Stred tvorí portrét kráľovnej Alžbety II. a nápisy "ELIZABETH II", "SOLOMON ISLANDS", nominálna hodnota, rok emisie a údaje o hmotnosti a rýdzosti.

Minca je dodávaná v luxusnej darčekovej krabičke spolu s certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 2 020 kusov pre celý svet!


Špecifikácia produktu

Hmotnost:
50 g
Náklad:
iba 2020 ks
Provedení:
Proof
Ryzost:
999/1000 Ag
Země původu:
Šalamúnove ostrovy
Emise:
2020
Hrana:
hladká
Nominál:
5 SBD
Průměr:
70 mm
Téma:
Historie

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.238.225.8

Holoubek koncern