Slovenské pobočky sú otvorené len ako výdajné miesto. Ďakujeme za pochopenie. Viac informácií na stránke oznámenia.

+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

6 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava, Liberec
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

The Royal Silver Collection A Historic Reign Sada stříbrných mincí 2015 Proof

500,00 € vrátane DPH
The Royal Silver Collection A Historic Reign Sada stříbrných mincí 2015 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

The Royal Silver Collection A Historic Reign Sada stříbrných mincí 2015 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 003879
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Luxusní sada stříbrných mincí
Nominál: 5 GBP, 20 CAD, 5 AUD
Průměr: 38.61, 38, 38.74 mm
Hmotnost: 28.28 g, 2 x 31.39 g
Ryzost: 925/1000 Ag, 999.9/1000 Ag
Provedení: Proof
Hrana: vroubkovaná
Autor: James Butler, Cathy Bursey-Sabourin,
Brownwyn King
Náklad: pouze 2 015 ks
Emise: 2015
Ražba: Britská, Kanadská a
Australská královská mincovna

Královská kolekce stříbrných mincí 2015 - Nejdéle vládnoucí panovnice

Unikátní sada tří stříbrných mincí vydaných v roce 2015 a ražených třemi královskými mincovnami - The Royal Mint, The Royal Canadian Mint a The Royal Australian Mint, z nejčistšího stříbra o váze 2 x 31.39 g a 1 x 28.28 g, na počest nejdéle vládnoucí panovnice Spojeného království - královny Alžběty II.. Každá mince byla ražena v jiné mincovně.

sada_stribrnych_minci_silver_collection_a_historic_reign_2015

Britská královská mincovna zvolila minci navrženou autorem Jamesem Butlerem MBE RA, který je taktéž autorem královské pečeti. Rub mince zobrazuje britskou korunovační korunu, rok nástupu královny na trůn (1952), rok výročí (2015) a nápis "ONE CROWN". Líc mince portrétuje královnu Alžbětu II; portrét je obklopen nápisy "ELIZABETH II.DEI.GRA.REG.F.D.", nominální hodnotou a iniciály autora.

Mince z Kanadské královské mincovny nese na své rubové straně kolorovaný motiv od autorky Cathy Bursey-Sabourinové se dvěmi překříženými větvičkami javoru svázanými stuhou, na níž je nápis "VIVAT REGINA" ("Ať žije královna"). Do horní poloviny mince jsou vyraženy korunovační koruny královny Alžběty II. (vlevo) a královny Viktorie (vpravo) spolu s jejich monogramy. Motiv doplňuje nápis "2015 CANADA" a autorčiny iniciály. Na lícní straně je portrét královny Alžběty II. od Susanny Blunt spolu s nápisy "ELIZABETH II", "D.G.REGINA", nominální hodnotou a autorčinými iniciály.

Australská královská mincovna sadu doplňuje mincí navrženou autorem Brownynem Kingem. Její rub zobrazuje emblém královny Alžběty II. pod korunovační korunou obklopený nápisy "LONGEST REIGNING COMMONWEALTH MONARCH" a kompozicí květin a ornamentů. Líc zobrazuje portrét královny Alžběty II. od autora Iana Rank-Broadleyho doplněný nápisy "ELIZABETH II AUSTRALIA", nominální hodnotou, rokem vydání a autorovými iniciály.

Mince jsou dodávány v luxusní dárkové krabičce spolu s certifikátem věrohodnosti v limitovaném nákladu pouze 2 015 kusů pro celý svět!

sada_stribrnych_minci_silver_collection_a_historic_reign_2015

Kráľovná Alžbeta II.

queen_elizabeth_ii_uk.jpg

Jej Veličenstvo kráľovná Alžbeta II. (Elizabeth Alexandra Mary), anglicky Elizabeth II, (21. apríla 1926, Mayfair, Londýn, Spojené kráľovstvo) je vládnuca kráľovná šestnástich nezávislých štátov označovaných ako Commonwealth Realm. Jedná sa o tieto štáty: Antigua a Barbuda, Austrália, Bahamy, Barbados, Belize, Grenada, Jamajka, Kanada, Nový Zéland, Papua-Nová Guinea, Svätý Kryštof a Nevis, Svätá Lucia, Svätý Vincent a Grenadíny, Šalamúnove ostrovy, Tuvalu a Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska.

V každej tejto krajine je považovaná za panovníčku samostatného štátu a plnenie kráľovských povinností pre každú krajinu je oddelené. Ďalej je hlavou Commonwealthu a najvyššou predstaviteľkou Anglikánskej cirkvi. Aj napriek veľkému počtu funkcií, v súlade so zvykovým právom, zasahuje do politiky len výnimočne.

Alžbeta sa stala britskou kráľovnou po smrti svojho otca Juraja VI. 6. februára 1952. V dlhom období jej vlády došlo k zániku Britského impéria (proces, ktorý bol zahájený už počas vlády jej otce) a následnému vzniku Commonwealthu. Potom, čo britské kolónie získavali nezávislosť, sa stala kráľovnou niekoľkých nových osamostatnených krajín. Niektoré z nich neskôr zmenily svoj status na republiku.

Alžbeta sa roku 1947 vydala za Philipa, vojvodu z Edinburghu a kráľovský pár má štyroch potomkov. Alžbeta je tiež jedným z najdlhšie vládnucich britských panovníkov.Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.