+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Zlatá čtvrtuncová medaila Príbehy našej histórie - Svätý Václav 2018 Proof

510,00 € vrátane DPH
Zlatá čtvrtuncová medaila Príbehy našej histórie - Svätý Václav 2018 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Zlatá čtvrtuncová medaila Príbehy našej histórie - Svätý Václav 2018 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 004869
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Zlatá pamätná medaila
Priemer: 22 mm
Hmotnosť: 7,78 g
Materiál: 999,9/1000 Au
Prevedenie: Proof
Hrana: hladká
Autor: MgA. Martin Dašek
Náklad: 100 ks
Emisia: júl 2018
Razba: Česká Mincovna

Příběhy naší historie

V druhej emisii zo série Příběhy naší historie sa prelína desiate storočie so storočím dvadsiatym. Štvrťuncová zlatá medaila Českej mincovne je totiž venována svätému Václavovi v jedinečnom podaní J. V. Myslbeka.

Príbeh o tom, ako bolo přemyslovské knieža Václav zradený a zavraždený svojím bratom Boleslavom, sa stal neoddeliteľnou súčásťou českej národnej identity a je predávaná z generácie na generáciu už tisíc rokov. Tragická smrť dala vzniknúť mnoho legendám, vďaka kotrým sa Václav stal jedným z najobľúbenejších svätých, patrónom Česka a jediným českým svätcom, ktorého sviatok je súčásťou celosvetového kalendára rímskokatolíckej cirkvi. Niet preto divu, že mu naprieč históriou vzdalo hold množstvo umeleckých diel, a to aj napriek tomu, že jeho podoba je zahalená rúškom tajomstva. Najstaršia Václavova socha pochádza z čias Karola IV., ktorý bol jeho veľkým obdivovateľom, a nachádza sa v Chráme svätého Víta. Tou najznámejšou je však bezpochyby jazdecký pomník stojaci na Václavskom námestí. Dielo zakladateľa novodobého českého sochárstva Josefa Václava Myslbeka sa stalo nemým svedkom búrlivých udalostí dvadsiateho storočia. Tu bola pred rovnými 100 rokmi vyhlásená republika, tu sa komunisti chopili moci a tu sme si opäť vymohli demokraciu. Aj v dnešných pokojných časoch je socha miestom stretávania – manifestácií, osláv, ale tiež súkromých schôdzok, ktoré sa tradične odohrávajú „pod ocasem“.

Skúsený medailér MgA. Martin Dašek venoval averznú stranu medaily celkovému pohľadu na slávny pamätník a úryvku z klasického výroku „SVATÝ VÁCLAVE, NEDEJ ZAHYNOUTI NÁM I BUDOUCÍM“. Reverzná strana medaily potom patrí výjavu z doby, kedy socha v nadživotnej veľkosti iba vznikala. Kompozíciu reverzu dotvára opis zložený z mena JOSEF VÁCLAV MYSLBEK a letopočtov 1894–1925, medzi ktorými sa na soche pracovalo.

Súčásťou každej zo 100 kusov zlatých štvrťuncových medailí je špeciálny certifikát pravosti.Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Zlaté medaily
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.