+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Zlatá čtvrtuncová minca České tenisové legendy - Jaroslav Drobný 2018 Proof

471,00 € oslobodené od DPH
Zlatá čtvrtuncová minca České tenisové legendy - Jaroslav Drobný 2018 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Zlatá čtvrtuncová minca České tenisové legendy - Jaroslav Drobný 2018 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 004850
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Zlatá pamätná minca
Nominál: 25 WST
Priemer: 22 mm
Hmotnosť: 7,78 g
Rýdzosť: 999,9/1000 Au
Prevedenie: Proof
Hrana: hladká
Autor averzu: Ladislav Vraný
Autor reverzu: MgA. Martin Dašek
Emisia: jún 2018
Náklad: iba 200 ks
Emitent: Samoa
Razba: Česká Mincovna

České tenisové legendy

Existuje mnoho športovcov, ktorých svet oslavuje ako všestranne nadaných. Máloktorý z nich sa však môže merať s Jaroslavom Drobným. Jedinému človeku v histórii, ktorý dokázal vyhrať hokejové majstrovstvá sveta a turnaj vo Wimbledone, patrí zlatá minca Českej mincovne z cyklu České tenisové legendy.

Na ľade získal Jaroslav Drobný olympijské striebro a titul majstra sveta. Hoci bol krátkozraký a pri hokeji nemohol nosiť okuliare, bol rodeným strelcom – k nášmu historicky prvému hokejovému zlatu prispel neuveriteľnými 14 gólmi. Na tenisových kurtoch hral elegantne so skvelými údermi – rotovaným servisom, forhendom a bekhendovým stopbalom –, stal sa mnohonásobným majstrom republiky a úspešne reprezentoval Československo na Davisovom poháre. Hoci sa ho jeho okolie snažilo presvedčiť, aby si vybral iba jeden šport, Jaroslav medzi tenisom a hokejom obratne lavíroval. Nakoniec sa však predsa len rozhodol pre tenis a v roku 1949 emigroval. Komunistický režim totiž
„buržoáznemu športu“
neprial a Jaroslav sa obával o svoju budúcnosť. Nové občianstvo mu udelil egyptský kráľ a Jaroslav sa mu odvďačil tým, že ako Egypťan v roku 1954 zvíťazil vo wimbledonskej dvojhre. Odborníci ho potom zaradili na post svetovej tenisovej jednotky. O tom, jak moc si Jaroslav O tom, ako veľmi si Jaroslav Drobný želal hrať, svedčí to, že sa na Wimbledone zúčastnil postupne so štyrmi pasmi československým (1938, 46–49), protektorátnym (1939), egyptským (1950–59) a britským (1960).

Celá tenisová séria pochádza z ateliéru medailéra MgA. Martina Daška. Na reverznú stranu mince autor preniesol víťazný moment Jaroslava Drobného, ktorý hrdo zviera wimbledonský pohár. Obklopuje ho anglický opis „CZECH TENNIS LEGEND JAROSLAV DROBNY“ a výber z jeho najväčších tenisových úspechov. Mince Českej mincovne vychádzajú v licenci zahraničného vydavateľa, ktorým je štát Samoa, a ich averzná strana preto nesie jeho nevyhnutné atribúty – štátny znak, portrét a meno panovníčky Alžbety II., nominálnu hodnotu 25 DOLLARS (WST) a ročník emisie 2018. Kompozíciu dopĺňa ešte nápis „WIMBLEDON CHAMPIONS“.

Súčasťou každého z 200 kusov zlatých mincí je česko-anglický certifikát pravosti popisujúci športovú kariéru Jaroslava Drobného. Kompletnú päticu pamätných mincí tenisových legiend si môžete uložiť do zberateľskej etue.Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Zlaté mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.