+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

6 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava, Liberec
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Zlatá čtvrtuncová minca Českej tenisové legendy - Jana Novotná 2018 Proof

471,00 € oslobodené od DPH
Zlatá čtvrtuncová minca Českej tenisové legendy - Jana Novotná 2018 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Zlatá čtvrtuncová minca Českej tenisové legendy - Jana Novotná 2018 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 004873
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Zlatá pamätná minca
Nominál: 25 WST
Priemer: 22 mm
Hmotnosť: 7,78 g
Rýdzosť: 999,9/1000 Au
Prevedenie: Proof
Hrana: hladká
Autor averzu: Ladislav Vraný
Autor reverzu: MgA. Martin Dašek
Emisia: apríl 2018
Náklad: iba 200 ks
Emitent: Samoa
Razba: Česká Mincovna

České tenisové legendy

„Byla vynikající kamarádka, výborná hráčka a úžasná, skromná holka. Takhle si ji budu pamatovat,“ spomína na nedávno zosnulú wimbledonskú víťazsku Janu Novotnou Jan Kodeš – iniciátor cyklu zlatých pamätných mincí Českej mincovne České tenisové legendy.

Jana Novotná vynikala agresívnou útočnou hrou pri sieti, ktorú by jej dnešné hráčky mohli závidieť – v dvojhre ju v roku 1997 vyniesla až na druhé miesto svetového rebríčka. V tom istom roku tenistka zvíťazila aj na záverečnom turnaji majsteriek v New Yorku, a to v oboch kategóriách. Aj napriek tomu, že v Česku celoročný trávnatý dvorec nie je, Jana Novotná na zelenom povrchu kraľovala a Wimbledon bol pre ňu ako stvorený. Do finále dvojhry najstaršieho tenisového turnaja sa prebojovala trikrát a v roku 1998 ho opanovala. Naviac bola vynikajúcou deblistkou. V roku 1990 spolu s hráčkou Helenou Sukovou dosiahli víťaznú sériu 44 zápasov v rade, ktorá bola iba tretia v histórii. V roku 1994 vyhrala s Petrom Kordom Hopman Cup, turnaj zmiešaných družstiev v austrálskom Perthe. Na olympijských hrách získala dve strieborné medaile vo štvorhre (1988, 96) a bronzovú medailu v dvojhre (1996). Bola tiež oporou víťazného družstva, ktoré v roku 1988 získalo Fed Cup.

Autorom športovej mince sa opäť stal skúsený portrétista MgA. Martin Dašek. Reverzná strana nesie šťastnú víťazku držiacu wimbledonskú trofej. Obklopuje ju anglický nápis „CZECH TENNIS LEGEND JANA NOVOTNA“ doplnený letopočtami jej uvedenia do tenisovej siene slávy a víťazstiev vo Wimbledone, WTA a Fed Cupe.Mince Českej mincovne vychádzajú zahraničnou licenciou štátu Samoa, a ich averzná strana preto nesie nevyhnutné atribúty tohto emitenta – štátny znak, meno a profil kráľovnej Alžběty II., nominálnu hodnotu 25 DOLLARS (WST) a rok emisie 2018. Kompozíciu averzu dotvara ešte nápis „WIMBLEDON CHAMPIONS“.

Súčásťou každej z 200 zlatých mincí je špeciálny certifikát pravosti popisujúci víťaznú športovú dráhu Jany Novotnej v češtine a angličtine.Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Zlaté mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.