+421 220 570 750 – zákaznícka linka 

po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

4 predajne

Prehliadnite si tovar na predajniach v Bratislave, Prahe, Brne a Ostrave.

Stráženie ceny

Zlatá dvouuncová investičná minca Rudolf II. Habsburský a Magister Kelley 2018 Proof

Zlatá dvouuncová investičná minca Rudolf II. Habsburský a Magister Kelley 2018 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Zlatá dvouuncová investičná minca Rudolf II. Habsburský a Magister Kelley 2018 Proof


Fixace ceny: Odložená
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Na objednávku
k dispozícii do 15 pracovných dní
posledná aktualizácia ceny: 23. 9. 2018 06:01
 
Cena (oslobodené od DPH): 2.887,54 €
Poštovné od: 22,22 €
Kód produktu: 005156
Strážiť cenuChcete viac informácií? Koľko stojí poštovné? Ako nakupovať investičné kovy?
Zlatá pametná minca
Nominál: 100 NZD
Priemer: 40 mm
Hmotnosť: 62,2 g (2 Oz)
Rýdzosť: 999,9/1000 Au
Prevedenie: Proof
Hrana: hladká
Autor: ak. soch. Zbyněk Fojtů
Emisia: júl 2018
Náklad: 200 ks
Razba: Česká Mincovna

Slávne dvojice

Zlaté mince Českej mincovne o hmotnosti dvoch trojských uncí sú tradične venované známym historickým dvojiciam – doposiaľ sa na nich predstavili reformátori, umelci a panovníci. S najnovšou emisiou sa vypravíte do okúzlujúceho sveta alchýmie. Vašimi sprievodcami budú cisár Rudolf II. a magister Kelley.

Rudolf II. Habsburgský sa preslávil ako veľký mecenáš mágov a znalcov tajomných vied. Niet preto divu, že na jeho pražský dvor zavítal tiež anglický alchymista Edward Kelley, učeník slávneho Johna Dee. Cisára očaril pokusmi s elixírom mladosti, odposlúchavacou technikou a premenou kovov na zlato a čoskoro sa stal jeho obľúbencom. Prísľuby zázrakov zaistili magistrovi majetok, vplyv aj šľachtický titul. Rudolfova trpezlivosť však nebola nekonečná. Keď Kelley v zakázanom súboji usmrtil dvorného úradníka, bola to posledná kvapka. Cisár nechal šarlatána uväzniť najprv na Křivoklátu a neskôr na Hněvíně a mučením sa z neho márne snažil vymámiť jeho tajemstvá. Pri dvoch pokusoch o útek sa Kelley zmrzačil – prišel o nohu – a nakoniec si radšej vzal život. Mal iba 42 rokov. Je možné, že bol v skutočnosti tajným agentom anglickej kráľovnej Alžbety, ako tvrdia legendy?

Dvojuncová minca je dielom akademického sochára Zbyňka Fojtů. Vzťah cisára a alchymistu, ktorý sa premenil z úcty na opovrhnutie, je na reverznej strane vyjadrený prostredníctvom portrétov, ktoré sú voči sebe navzájom hore nohami. Rudolfovi nesmie chýbať módny, ale nepohodlný krajkový krejzlík, Kelleymu zase dlhé husté vlasy. Tými skrýval chýbajúce uši, ktoré mu v Anglicku odrezali ako trest za podvody s notárskymi listinami. Averznej strane potom dominuje pohľad na rudolfínsku Prahu, ktorá bola centrom renesančnej Európy. Pretože ide o mincu vydávanú v zahraničnej licencii ostrova Niue, nesie averz ešte nevyhnutné atribúty emitenta – meno a portrét kráľovnej Alžbety II., nominálnu hodnotu 100 DOLLARS a rok emisie 2018.

Dve unce rýdzeho zlata, dve historické osobnosti a iba 200 kusov mincí!Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Zlaté mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.