Letný výpredaj skladov s investičným tovarom. Viac informácií na stránke oznámenia.

+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Zlatá investičná minca Australia´s Coat of Arms 1 Oz 2021

1.795,36 € oslobodené od DPH
Zlatá investičná minca Australia´s Coat of Arms 1 Oz 2021
* povinná informácia
Typ ceny:

Zlatá investičná minca Australia´s Coat of Arms 1 Oz 2021


Fixace ceny: Odložená
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Skladom
Dostupnost na prodejnách:
Bratislava
Naše predajňa BratislavaK vyzdvihnutiu do 5 pracovných dní.
Gorkého 17
811 01 Bratislava
Pondelok - Piatok: 09.00 - 17.00 hod.
Centrála
EshopK odoslaniu do 5 pracovných dní.
Diskrétne balenie
Poistenie do plnej výše
posledná aktualizácia ceny: 27. 7. 2021 04:24
 
Cena (oslobodené od DPH): 1.795,36 €
Poštovné od: 22,22 €
Kód produktu: 006227
Strážiť cenuChcete viac informácií? Koľko stojí poštovné? Ako nakupovať investičné kovy?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!
Zlatá investičná minca
Nominál: 100 AUD
Priemer: 38,74 mm
Hmotnosť: 31,1 g (1 Oz)
Rýdzosť: 999.9/1000 Au
Autor: Aaron Baggio
Hrana: vrúbkovaná
Emisie: 2021
Náklad: 5 000 ks
Krajina pôvodu: Austrália
Mincovňa: The Royal Australian Mint

Pri nákupe investičných kovov je dôležité sledovať nielen predajnú cenu, ale mnohokrát je dôležitejšia výkupná cena a garancia spätného odkupu.

Australia's Coat of Arms 2021

Zlatá investičná minca razená Austrálsku kráľovskú mincovňou v roku 2021 v rýdzosti najčistejšieho 99.99% zlata o váhe 1 Oz je prvou mincí série Australia's Coat of Arms inšpirované štátnym znakom Austrálskeho spoločenstva.

Originálny dizajn investičných mincí vznikol podľa návrhu Aarona Baggio, ktorý netradične rozpracoval motív na rubovú aj lícnu stranu mince. Každá strana mince predstavuje jedného zo štítonoš podopierajúce štátny znak "Commonwealth Coat of Arms" a zároveň sú endemickými zástupcovia austrálskej fauny. V novom poňatí autor vyvracia bežný predpoklad o pohlavie zvierat a zobrazuje ich ako samice.

Na rube mince je vyobrazená samica klokana červeného s mláďaťom. Pozadie prepletá štylizovaná skladba bohatej austrálskej flóry. Zo záplavy kvetov vystupuje sedemcípa Hviezda zväzu a lemovaný štít s nominálnou hodnotou mince "100 DOLLARS". Zvitok, prechádzajúce pri nohách zvieraťa, nesie nápis "AUSTRALIA". Súčasťou motívu je značka mincovne.
Súčasný štátny znak prepožičal Austrálii v roku 1912 kráľ Juraj V. ako vládca britského domínia. Štít delený do šiestich polí zastupuje austrálske štáty (Nový Južný Wales - kríž sv. Juraja s levom a hviezdami, Victoria - súhvezdia Južného kríža pod imperiálne korunou, Queensland - imperiálne koruna na pozadí maltézskeho kríža, Južná Austrália - straka, Západná Austrália - čierna labuť a Tasmánia - červený lev). Pre vyjadrenie pevnosti federácie je lemovaný kožušinou z hranostaja. Sedemcípa Hviezda zväzu nad štítom symbolizuje ako šesť štátov, tak siedmym cípom súhrnne ostatné teritória. Úlohu nosičov štítu zastávajú klokan rudý a emu hnedý, typickí predstavitelia austrálskej fauny. Národný kvetina akácie, zviazaná do zväzku, tvorí pozadie a rámec štátneho znaku označený na zvitku nápisom "AUSTRALIA".

Lícna strana zobrazuje samicu emu strážiace hniezdo s vajcami. Pozadie prepletajú vetvičky akácie. Medzi nimi sa opakuje Hviezda zväzu. Samostatné vnútorné okružie obsahuje tradičné portrét kráľovnej Alžbety II. s iniciály autora Jodyho Clarka, nápisy "ELIZABETH II", "AUSTRALIA" a rokom vydania "2021". Svitek pri nohách operenca uvádza údaje o váhe a rýdzosti kovu "1 OUNCE .9999 AU".

Minca má štatút austrálskeho zákonného platidla a je dodávaná v ochrannej plastovej kapsli. Emisný náklad je limitovaný na iba 5 000 kusov pre celý svet!

graph 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.