Nominál: 500 GHS
Priemer: 38,6 mm
Hmotnosť: 31,1 g (1 Oz)
Rýdzosť: 999.9/1000 Au
Prevedenie: Proof
Hrana: vrúbkovaná
Emisia: 2020
Náklad: 1 000 ks
Krajina pôvodu: Ghanská republika
Razba: Leipziger Edelmetallverarbeitung GmbH
Pri nákupe investičných kovov je dôležité sledovať nielen predajnú cenu, ale mnohokrát je dôležitejšia výkupná cena a garancia spätného odkupu.
Zobraziť mince vydané v sérii "Obri doby ľadovej"
Giants of the Ice Age - Saber-toothed cat
Investičná zlatá minca razená v nemeckej mincovni Leipziger Edelmetallverarbeitung GmbH v roku 2020 o hmotnosti 1 Oz (31.1 g) v rýdzosti najčistejšieho 99.99% zlata je súčasťou série Giants of the Ice Age, ktorá v priebehu štyroch rokov predstaví osem obrov doby ľadovej. Predstaviteľomm tretej mince série je šabľozubý tiger (Machairodontinae).
Rub mince zachytáva na pozadí otvorenej trávnatej stepi šabľozubého tigra. V prikrčenej pozícii je pripravený zaútočiť na korisť zásahom dlhých zakrivených tesákov. Motív mince dopĺňa názov série "GIANTS OF THE ICE AGE", hmotnosť a rýdzosť. Na vonkajšom okruží mince sú vyobrazené siluety všetkých ôsmich zvierat série v poradí emisie. Motív šabľozubého tigra je zapustený a zvýraznený lešteným prevedením, siluety ostatných zvierat naopak vystupujú nad povrch mince. V dolnej časti sú uvedené rok emisie a individuálne sériové číslo mince, ktoré zodpovedá označeniu na certifikáte.
Líce zobrazuje štátny znak Ghanskej republiky, v dolnej časti mince je uvedený nápis "REPUBLIC OF GHANA" a nominálna hodnota.
Minca je dodávaná v darčekovej krabičke spolu s číslovaným certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 1 000 kusov pre celý svet!
Šabľozubé mačky, vedecky nepresne nazývané šabľozubé tigre, sú členmi vyhynutej podčeľade Machairodontinae. Mnoho druhov šabľozubých mačiek sa vyvinulo nezávisle od seba po celom svete už pred 13 miliónmi rokov. Typickým znakom sú dlhé zakrivené tesáky slúžiace k zachyteniu a usmrteniu koristi. Najdlhšie očné zuby, meriace až 28 cm, boli nájdené u najmladšieho rodu Smilodon, ktorý vyhynul približne pred 10 000 rokmi. Veľkosti očných zubov bola prispôsobená tiež jeho tlama, ktorú dokázal roztvoriť takmer dvojnásobne ako dnešné levy. Lovil veľké druhy bylinožravcov, ktoré rýchlym skokom zrazil k zemi a usmrtil prehryznutím krčnej tepny alebo priedušnice. Smilodon vyhynul koncom doby ľadovej v dôsledku zmeny klímy a úbytku potravy jeho prirodzenej koristi. Robustné telo na kratších silných končatinách nebolo prispôsobené na prenasledovanie menších a vrtkejších zvierat a ani na dlhé boje.