Slovenské pobočky sú otvorené len ako výdajné miesto. Ďakujeme za pochopenie. Viac informácií na stránke oznámenia.

+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

6 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava, Liberec
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Zlatá investiční medaile 1 Kg T.G.Masaryk Motiv 5000 Kč bankovky 2010 Standard

61.863,00 € vrátane DPH
Zlatá investiční medaile 1 Kg T.G.Masaryk Motiv 5000 Kč bankovky 2010 Standard
* povinná informácia
Typ ceny:

Zlatá investiční medaile 1 Kg T.G.Masaryk Motiv 5000 Kč bankovky 2010 Standard


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 000683
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Zlatá investičná medaila
Priemer: 85 mm
Hmotnosť: 1000 g
Rýdzosť: 999,9/1000 Au
Hrana: hladká,číslovaná
Prevedenie: Štandard
Emisia : 13. apríla 2010
Náklad : 150 ks, číslováno
Autor: ak.maliar Oldřich Kulhánek
Sádrový model: ak.soch Vladimír Oppl
Rytec: Lubomír Lietava
Razba: Česká Mincovna

Zlatá kilogramová medaile T. G. Masaryk

Medaila je prvou zo série „České bankovky na českých medailích“. Je doplnená grafickým listom s portrétom T. G. Masaryka, ktorý je číslovaný a signovaný autorom ak. maliarom Oldřichom Kulhánkom.

Na averznej strane medaily je stvárnený portrét T. G. Masaryka s lipovými ratolesťami po ľavej aj pravej strane ako symbol slovanstva.

Reverznú stranu tvorí štylisticky zobrazený fragment z rubovej strany bankovky, ktorý ukazuje najznámejšie pražské historické pamiatky – Pražský hrad, chrám sv. Mikuláša a Staromestskú radnicu. V hornej časti sú umiestnené gotické znaky Prahy a Čiech. Limitovaná emisia 150 kusov, číslované na hrane.

Tomáš Garrigue Masaryk

Prof. Dr. Tomáš Garrigue Masaryk (7. marca 1850 Hodonín - 14. septembra 1937 Lány) bol pedagóg, politik a filozof. V roku 1918 sa stal prvým československým prezidentom.tg_masaryk

Od 15 rokov sa živil sám ako domáci učiteľ detí bohatých rodičov. Na gymnáziu v Brne bol podporovaný jednou z nich, rodinou policajného riaditeľa Antona Le Monniera, s ktorou v roku 1869 odišiel do Viedne, aby doštudoval na Akademickom gymnáziu. Po maturite (1872) začal študovať filozofickú fakultu. Počas štúdia sa zoznámil s Franzom Brentanom, novým profesorom filozofie, ktorý prišiel do Viedne v apríli 1874.

Po smrti Antona Le Monniera, v roku 1873, našiel nové výnosné miesto hofmajstra v rodine Rudolfa Schlessingera, generálneho riaditeľa Anglo-rakúskej banky, ktorého syna vyučoval. Za odmenu za úspešnú maturitu mladého Schlessingera odišli spoločne, po Masarykovom doktoráte (1876), na cestu po Taliansku a na ročný pobyt na univerzite v Lipsku. Tam sa Masaryk zoznámil s Charlottou Garrigue, dcérou newyorského podnikateľa a 10. augusta 1877 boli zasnúbení.

Dňa 29. marca 1918 Masaryk dorazil do USA a 5. mája bol, na jeho prekvapenie, v Chicagu prijatý jásajúcimi davmi, žiadaný o prajavy, zasypávaný kvetinami. Podobné prijatie štvrťmiliónom krajanov zažil aj v uliciach New Yorku. V Amerike zorganizoval veľkú presvedčovaciu kampaň medzi americkými Čechmi a Slovákmi na podporu samostatného štátu. K nim sa pripojili aj predstavitelia Rusínov. 30. mája podpísali v Pittsburghu dohodu o společnom štáte. Vo Filadelfii bol zvolený za prezidenta demokratického združenia malých stredoeurópskych a juhoslovanských národov a pri Zvonu svobody podpísal a vyhlásil ich deklarácui nezávislosti.

Masaryk jednal s diplomatami mnohých krajín, organizoval spravodajstvo, písal do novín a prednášal. Pre presvedčenie americkej verejnosti a štátnikov o československé veci pomohli aj Masarykove dobré styky s predstaviľelmi krajanov a vplyvnými osobnosťami z jeho predchádzajúcich návštev u manželkinej rodiny a verejných vystúpení. Podarilo sa mu tak dostať sa k prezidentovi Wilsonovi a presvedčiť ho, že požiadavky podrobených národov rakúskej monarchie sú oprávnené - 18. októbra Wilson verejne odvolal svoje doterajšie stanovisko, prispel k rozpadu v troskách ležiaceho Rakúska-Uhorska, a podporil tak aj vznik Československa. Masarykova Washingtonská deklarácia sa tak stala v podstate zakladajúcou listinou nového demokratického Československého státu, Čs. republiky.


TGM_zlata_investicni_medaile_1kg_2010

V cene tejto zlatej investičnej medaily je aj luxusná drevená krabička spolu s číslovaným certifikátom pravosti formátu A4 od Českej mincovne.


Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Zlaté medaily
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.