+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Zlatá minca 5 Oz Priekopníci letectva - bratia Wrightovci 2021 Perleť Proof

12.138,00 € oslobodené od DPH
Zlatá minca 5 Oz Priekopníci letectva - bratia Wrightovci 2021 Perleť Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Zlatá minca 5 Oz Priekopníci letectva - bratia Wrightovci 2021 Perleť Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 006027
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Zlatá pamätná minca s perleťou
Nominál: 100 SBD
Priemer: 65 mm
Hmotnosť: 155.5 g (5 Oz)
Rýdzosť: 999/1000 Au, Perleť
Prevedenie: Proof
Hrana: vrúbkovaná
Náklad: iba 25 ks
Emisia: 2021
Krajina pôvodu: Šalamúnove ostrovy

5 Oz zlatá minca s perleťou - Pioneers of Aviation - The Wright Brothers

Unikátna zlatá minca s vnútorným jadrom z pravej perleti je súčasťou série "Mother of Pearl". Mincu razenú z najčistejšieho 99.9% zlata o hmotnosti 5 Oz (155.5 g) vydáva štát Šalamúnove ostrovy pre rok 2021 ako poctu priekopníkom letectva, medzi ktorých patria bratia Orville a Wilbur Wrightovci.

Vnútorná perleť v zelenom odtieni, vsadená do mince, zobrazuje na svojom rube prvé motorové lietadlo Wright Flyer a portréty bratov Wrightovcov. Bližšie k pravému okraju mince je Orvill a pred ním Wilbur. Pri bližšom pohľade je vnútri lietadla patrný pilot a vľavo od neho bežiaci človek mávajúci čapicou. Táto scéna je inšpirovaná slávnou fotografiou prvého letu z roku 1903. Ilúzii oblačnej oblohy napomáha žíhaný odtieň kolorovanej perleti. V jej hornej časti je uvedený nápis "THE WRIGHT BROTHERS". Okraje obrazu prechádzajú až do strieborého okružia mince, na ktorom je uvedený nápis "PIONEERS OF AVIATION" a rok emisie "2021".
Cesta bratov Wrightovcov k prvému motorovému lietadlu viedla cez cyklistiku. Po absolvovaní strednej školy si v roku 1893 zriadili opravovňu jazdných bicyklov a tiež dielňu na výrobu bicyklov vlastnej konštrukcie. V zimných mesiacoch, kedy malo ich podnikanie útlm, tak získali dostatok času k vymýšľaniu rôznych vynálezov. Zaujali ich najmä prvé pokusy s lietaním na klzákoch. Z dostupnej literatúry si začali dopĺňať potrebné vedomosti a v roku 1899 dokončili model experimentálneho jednoplošníka. V roku 1900 sa presťahovali do osady Kitty Hawk v Severnej Karolíne. Tunajší terén a prúdenie vetrov im vyhovovalo pri testovaní konštrukcií klzákov a osvojení si zručnosti pilotáže, čo bola nevyhnutná príprava plánu skonštruovať stroj s motorom. Prvý motorový dvojplošník Wright Flyer postavili v roku 1903. Lietadlo bolo riadené zakrižovaním krídel a poháňané malým motorom a vrtuľou vlastnej výroby. Prvý štart prebehol 17. decembra 1903 za veterného počasia. Celý let trval iba 12 sekúnd a vo výške 3 metrov bola dosiahnutá vzdielenosť 36,5 metra. Ten istý deň nasledovali ešte tri ďalšie štarty, pri ktorých sa oba bratia striedali a dosahovali väčšie výšky a vzdialenosti. Pri štvrtom z nich išlo o skutočný pilotovaný let, kedy počas necelej minúty vo vzduchu dosiahol stroj vzdialenosť 279 metrov.

Líce zobrazuje tradičný portrét kráľovnej Alžbety II. od Ian-Rank Broadleyho a nápisy "ELIZABETH II", "SOLOMON ISLANDS", nominálnu hodnotu a údaje o hmotnosti a rýdzosti.

Minca je dodávaná v luxusnej darčekovej krabičke spolu s číslovaným certifikátom pravosti v extrémne limitovanom náklade iba 25 kusov pre celý svet!

Séria Mother of Pearl
Mince tejto série prechádzajú zdĺhavým a sofistikovaným procesom výroby. Perleť je získavaná z lastúr najväčších perlorodiek (morské perly) na svete - Pinctada Maxima, ktoré dorastajú až 30 cm v priemere. Ustrice sú chované na perlových farmách v dokonale izolovaných oblastiach oceánov pri pobreží Austrálie, Tahiti, Fidži, Indonézie a Filipín. Ich lastúry majú veľmi silnú vnútornú škrupinovú vrstvu tvorenú perleťou. Výber najkrásnejších perleťových škrupín pre sériu Mother of Pearl trvá až 12 týždňov. Potom sú upravené do požadovaného tvaru a pomocou ultrazvukových vĺn je vytvorený motív prepracovaný do najmenších detailov. Pre dosiahnutie individuálneho zafarbenia je perleť namáčaná v kúpeli s príslušnou farbou ďalších 5 týždňov. Následne je perleťové jadro vložené do mince komplikovaným technickým postupom.Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Zlaté mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.