Aktuálne ceny: Cena zlata 1802.4 USD/oz   Cena striebra 20.829 USD/oz  
  Zlaťáky    Zlaté mince zahraničia     Zlatá minca Alka Bielobradá 1 Oz 2019 Proof

Zlatá minca Alka Bielobradá 1 Oz 2019 Proof

04:11
posledná aktualizácia ceny
005371
kód produktu

oslobodené od DPH
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Zlatá pamätná minca

Atlantic Puffins - najvyššia rýdzosť .99999

Exkluzívna zlatá minca precízne razená Kanadskou kráľovskou mincovňou v roku 2019, o hmotnosti 1 Oz (31,16 g) g v špičkovej kvalite proof v absolútnej rýdzosti najčistejšieho 99.999% zlata, je venovaná alke bielobradej, morskému vtákovi z čeľade alkovitých (Fratercula arctica).

Minca na svojom rube zobrazuje dvojicu aliek stojacich na vrcholku morského útesu, ktorý pokrývajú lišajníky a sedmokrásky. Motív dopĺňa nápis "CANADA", rok vydania, rýdzosť "99999 AU" a iniciály autora.
Alka bielobradá (známa tiež ako mníšik bielobradatý) je charakteristická svojím veľkým zobákom, ktorý v období hniezdenia získava červeno-oranžovú farbu a v období zimy tmavo šedý odtieň. Tvarom tela a operením sa podobá tučňiakovi, ale pri výške 26-29 cm dosahuje rozpätie krídel až 63 cm. Je veľmi zlý letec, ale o to silnejší plavec. Za potravou sa dokáže potopiť do hĺbky až 7 metrov a na jedno nadýchnutie vydrží pod vodou dlhšie ako 30 sekúnd. Jej zobák je prispôsobený pre lov väčšieho počtu rýb naraz, živí sa tiežé mäkkýšmi, kôrovcami a zooplanktónom.

Líce zobrazuje tradičný portrét kráľovnej Alžbety II. od Susanna Blunt doplnený o nápisy "ELIZABETH II. D.G.REGINA" a nominálnu hodnotu "200 DOLLARS".

Minca je dodávaná v luxusnej darčekovej krabičke spolu s číslovaným certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 400 ks pre celý svet!


Špecifikácia produktu

Emise:
2019
Hrana:
čiastočne vrúbkovaná
Náklad:
400 ks
Provedení:
Proof
Ryzost:
999.99/1000 Au
Země původu:
Kanada
Autor:
Denis Mayer Jr.
Hmotnost:
31,16 g
Mincovna:
Royal Canadian Mint
Nominál:
200 CAD
Průměr:
30 mm
Téma:
Flora a Fauna

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
35.172.223.251

Holoubek koncern