Aktuálne ceny: Cena zlata 1802.4 USD/oz   Cena striebra 20.829 USD/oz  
  Zlaťáky    Zlaté mince zahraničia     Zlatá minca Atlantic - kanadská pobrežie 1 Oz 2020 Proof

Zlatá minca Atlantic - kanadská pobrežie 1 Oz 2020 Proof

06:02
posledná aktualizácia ceny
005825
kód produktu

oslobodené od DPH
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Zlatá pamätná minca

Zobraziť mince vydané v sérii "Symboly kanadského pobrežia"

Canadian Coastal Symbols - The Atlantic

Exkluzívna zlatá minca vydaná Kanadskou kráľovskou mincovňou pre rok 2020 a razená v rýdzosti najčistejšieho 99.999% zlata o hmotnosti 1 Oz (31,16 g) v špičkovej kvalite proof. Motív mince oslavuje prírodné dedičstvo náležiace kanadskému pobrežiu Atlantického oceánu.

Ide o tretiu záverečnú mincu série "Symboly kanadského pobrežia" (Canadian Coastal Symbols). Mince tejto série sú venované tromm pobrežiam oceánov obklopujúcich Kanadu (emisia 2018 Pacific - pobrežie Tichého oceánu, emisia 2019 Arctic - pobrežie Severného ľadového oceánu a emisia 2020 Atlantic - pobrežie Atlantického oceánu).

Rub mince je razený v designe napodobňujúcom originálny drevoryt. Stvárňuje jednotlivé symboly, ktoré určujú kanadské pobrežie Atlantického oceánu - keporkak, sula biela a erodované skalné útvary. V popredí motívu sa keporkak po nadýchnutí vracia späť pod hladinu a sula biela sa strmhlav vrhá do vĺn za úlovkom. Na pobreží v pozadí sa týči jeden z najvýraznejších skalných útvarov, ktorý bol vytvorený vetrom a najvyššími prílivmi na svete. Veľrybia papuľa a vtáčí zobák smerujú dole k ľavej strane, ako vlny, ktoré prichádzajú z Atlantiku a narážajú na východné pobrežie Kanady. Design mince používa štyl drevorytu zodpovedajúci spracovaniu pred stovkami rokov. Ostré a odvážne línie ilustrujú každý prvok, rozmanité podoby jednotlivých plôch dodávajú celému motívu hĺbku, rozmer a lesk. Motív obklopujú nápisy "ATLANTIC . ATLANTIQUE", "200 DOLLARS", "2020" a iniciály autorky "CBS".

Líce zobrazuje tradičný portrét kráľovnej Alžbety II. od Susanne Blunt s nápismi "ELIZABETH II", "CANADA", "D.G.REGINA" a iniciály autorky "SB".

Minca je dodávaná v luxusnej darčekovej krabičke spolu s číslovaným certifikátom pravosti vo veľmi limitovanom náklade iba 400 kusov pre celý svet!


Špecifikácia produktu

Emise:
2020
Hrana:
čiastočne vrúbkovaná
Náklad:
pouze 400 ks
Provedení:
Proof
Ryzost:
999.99/1000 Au
Země původu:
Kanada
Autor:
Cathy Bursey-Sabourin
Hmotnost:
31.16 g (1 Oz)
Mincovna:
Royal Canadian Mint
Nominál:
200 CAD
Průměr:
30 mm
Téma:
Flora a Fauna

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
35.172.223.251

Holoubek koncern