Slovenské pobočky sú otvorené len ako výdajné miesto. Ďakujeme za pochopenie. Viac informácií na stránke oznámenia.

+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

6 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava, Liberec
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Zlatá minca Black Bull 1 Oz 2018 Proof

2.326,00 € oslobodené od DPH
Zlatá minca Black Bull 1 Oz 2018 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Zlatá minca Black Bull 1 Oz 2018 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005025
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Zlatá pamätná minca
Nominál: 100 GBP
Priemer: 32.69 mm
Hmotnosť: 31.21 g (1 Oz)
Materiál: 999.9/1000 Au
Prevedenie: Proof
Hrana: vrúbkovaná
Emisie: 2017
Náklad: iba 400 ks
Autor: Jody Clark
Razba: Britská kráľovská mincovňa

Čierny býk z Clarence - uncová zlatá minca 2018

Túto exkluzívnu zlatú mincu vydáva Britská kráľovská mincovňa pre rok 2018. Je razená z najčistejšieho 99.99% zlata o hmotnosti 1 Oz (31.21 g) v špičkovej kvalite Proof a je venovaná jednému z desiatich kráľovniných heraldických zvierat - černému býku vévodů z Clarence. Zároveň sa jedná o štvrtú zlatú uncový mincu z kolekcie "The Queen 's Beasts".

Minca na svojom rube nesie motív vzpínajúceho sa býka. Pri jeho predných kopytách je umiestnený štvrtený erbový štít Anglického kráľovstva - tri kráčajúce leopardy, ako znak Anglicka a tri ľalie, ako nárok anglických kráľov na francúzsky trón. Okružie motívu zdobia nápis "BLACK BULL OF CLARENCE", rok emisie "2018" a iniciály autora návrhu "JC".
The Queen´s Beasts je séria desatich sôch, vytvorených sochárom Jamesom Woodfordom k príležitosti korunovácie Alžbety II. v roku 1953, ktoré zobrazujú desať heraldických zvierat kráľovnej - leva Anglicka, Gryfa Edwarda III., sokola Plantagenetovcou, čierneho býka vojvodov z Clarence, Yale z Beaufortu, bieleho leva Mortimeru, bieleho chrta Richmondu, červeného draka Walesu, jednorožca Škótska a bieleho koňa Hannoveru. Ich štylizovanou podobu pre sérií mincí spracoval talentovaný rytec Jody Clark.
V heraldike býk predstavuje odvahu, statočnosť a veľkorysosť. Čierny býk z Clarence je najviac anglický "The Queen's Beasts" a je spájaný so vzostupom rodu Yorkovcov v 15. storočí. Bol vyobrazený na štítoch vojakov armády prvého kráľa z dynastie Yorkovcov a kľúčového predstaviteľa vo vojne ruží, Edwarda IV. Na kráľovskom erbu sa prvýkrát objavil v šesťdesiatych rokoch 16. storočia po tom, čo kráľovná Alžbeta I. nariadila novú razbu všetkých strieborných mincí.

Líce zobrazuje portrét kráľovnej Alžbety II., ktorý je piatym a definitívnym mincovým portrétom kráľovnej. Nasledujú autorove iniciály "J.C.", nápisy "ELIZABETH II. D.G. REG.F.D." a nominálna hodnota.

Minca je dodávaná v luxusnej drevenej lakovanej krabičke spolu s číslovaným certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 400 kusov pre celý svet!Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Zlaté mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.