Aktuálne ceny: Cena zlata 1747.04 USD/oz   Cena striebra 19.044 USD/oz  
  Zlaťáky    Zlaté mince zahraničia     Zlatá minca Deň víťazstva v Európe - 75. výročie 2020 Proof

Zlatá minca Deň víťazstva v Európe - 75. výročie 2020 Proof

04:17
posledná aktualizácia ceny
005827
kód produktu

oslobodené od DPH
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Zlatá pamätná minca

75th Anniversary of V-E Day: The Royal Canadian Air Force

Pamätná zlatá minca vydaná Kanadskou kráľovskou mincovňou pre rok 2020 a razená v rýdzosti 14 karátového zlata o hmotnosti 12 g v špičkovej kvalite proof vzdáva hold mužom a ženám slúžiacim v Kanadskom kráľovskom letectve pri príležitosti 75. výročia dňa víťazstva v Európe.

Návrh rubovej strany mince vytvorila kanadská umelkyňa Laurie McGawová. Zachytáva trojicu príslušníkov Kanadského kráľovského letectva (RCAF) a stíhacie lietadlo Spitfire na pozadí holografického "V" - symbolu víťazstva. Veliteľ perute salutuje lietadlu nad jeho hlavou. Po jeho ľavici máva členka ženskej divízie RCAF a po pravici zdraví pilot víťazným gestom "V". Motív dopĺňa nápis "CANADA", letopočty výročia "1945", "2020" a iniciály autorky "LM".
Počas 2. svetovej vojny chránili eskadry Kanadského kráľovského letectva domáci front a spojenecké lodné trasy. Jeho personál vyškolil viac než 131 000 kanadských posádok a ďalších leteckých síl Commonwealthu. Príslušníci RCAF zohrali kľúčovú rolu v spojeneckých operačných misiách a vo svojich úlohách pokračovali aj po víťazstve v Európe. V bitku o Britániu bojovalo pod vedením RAF 1 820 Kanaďanov a obyvateľov Newfoundlandu. Medzi nimi bol tiež najúspešnejší kanadský stíhací pilot George Beurling, známy ako "Sokol Malty".
Zaujímavosťou je, že v roku 1939 bola RCAF najmenšie z troch zložiek Kanadských ozbrojených síl. Tvorilo ju iba 4 153 osôb a 270 lietadiel, ktoré boli z 90% považované za zastaralé. V roku 1945 bolo RCAF už štvrtým najväčším letectvom na svete.

Líce zobrazuje portrét vládnuceho monarchu v roku 1945 kráľa Juraja VI. od T. H. Pageta. Motív dopĺňajú nápisy "GEORGIVS VI", "D:G:REX ET IND:IMP:", iniciály autora "HP" a nominálna hodnota "100 DOLLARS". Súčasťou je tiež špeciálna značka víťazstva ("privy mark"), ktorá bola inšpirovaná "Víťazným 5 centom" vydaným v roku 1945.

Minca je dodávaná v luxusnej darčekovej krabičke spolu s číslovaným certifikátom pravosti vo veľmi limitovanom náklade iba 1 200 kusov pre celý svet!


Špecifikácia produktu

Emise:
2020
Hrana:
vrúbkovaná
Náklad:
iba 1 200 ks
Provedení:
Proof
Ryzost:
14 karátové zlato
Země původu:
Kanada
Autor:
Laurie McGaw
Hmotnost:
12 g
Mincovna:
Royal Canadian Mint
Nominál:
100 CAD
Průměr:
27 mm
Téma:
Historie

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.238.204.167

Holoubek koncern