+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Zlatá minca Deň víťazstva v Európe - 75. výročie 2020 Proof

776,00 € oslobodené od DPH
Zlatá minca Deň víťazstva v Európe - 75. výročie 2020 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Zlatá minca Deň víťazstva v Európe - 75. výročie 2020 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005827
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Zlatá pamätná minca
Nominál: 100 CAD
Priemer: 27 mm
Hmotnosť: 12 g
Rýdzosť: 14 karátové zlato
Prevedenie: Proof
Hrana: vrúbkovaná
Emisia: 2020
Autor: Laurie McGaw
Náklad: iba 1 200 ks
Razba: Kanadská kráľovská mincovňa

75th Anniversary of V-E Day: The Royal Canadian Air Force

Pamätná zlatá minca vydaná Kanadskou kráľovskou mincovňou pre rok 2020 a razená v rýdzosti 14 karátového zlata o hmotnosti 12 g v špičkovej kvalite proof vzdáva hold mužom a ženám slúžiacim v Kanadskom kráľovskom letectve pri príležitosti 75. výročia dňa víťazstva v Európe.

Návrh rubovej strany mince vytvorila kanadská umelkyňa Laurie McGawová. Zachytáva trojicu príslušníkov Kanadského kráľovského letectva (RCAF) a stíhacie lietadlo Spitfire na pozadí holografického "V" - symbolu víťazstva. Veliteľ perute salutuje lietadlu nad jeho hlavou. Po jeho ľavici máva členka ženskej divízie RCAF a po pravici zdraví pilot víťazným gestom "V". Motív dopĺňa nápis "CANADA", letopočty výročia "1945", "2020" a iniciály autorky "LM".
Počas 2. svetovej vojny chránili eskadry Kanadského kráľovského letectva domáci front a spojenecké lodné trasy. Jeho personál vyškolil viac než 131 000 kanadských posádok a ďalších leteckých síl Commonwealthu. Príslušníci RCAF zohrali kľúčovú rolu v spojeneckých operačných misiách a vo svojich úlohách pokračovali aj po víťazstve v Európe. V bitku o Britániu bojovalo pod vedením RAF 1 820 Kanaďanov a obyvateľov Newfoundlandu. Medzi nimi bol tiež najúspešnejší kanadský stíhací pilot George Beurling, známy ako "Sokol Malty".
Zaujímavosťou je, že v roku 1939 bola RCAF najmenšie z troch zložiek Kanadských ozbrojených síl. Tvorilo ju iba 4 153 osôb a 270 lietadiel, ktoré boli z 90% považované za zastaralé. V roku 1945 bolo RCAF už štvrtým najväčším letectvom na svete.

Líce zobrazuje portrét vládnuceho monarchu v roku 1945 kráľa Juraja VI. od T. H. Pageta. Motív dopĺňajú nápisy "GEORGIVS VI", "D:G:REX ET IND:IMP:", iniciály autora "HP" a nominálna hodnota "100 DOLLARS". Súčasťou je tiež špeciálna značka víťazstva ("privy mark"), ktorá bola inšpirovaná "Víťazným 5 centom" vydaným v roku 1945.

Minca je dodávaná v luxusnej darčekovej krabičke spolu s číslovaným certifikátom pravosti vo veľmi limitovanom náklade iba 1 200 kusov pre celý svet!Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Zlaté mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.