+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Zlatá minca Double Sovereign Australia 2019 Proof

816,00 € oslobodené od DPH
Zlatá minca Double Sovereign Australia 2019 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Zlatá minca Double Sovereign Australia 2019 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005570
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Zlatá pamätná minca
Nominál: 50 AUD
Priemer: 28.90 mm
Hmotnosť: 15.982 g
Rýdzosť: 917/1000 Au (22 karátové zlato)
Prevedenie: Proof
Emisia: 2019
Autor: Ing Ing Jong, Jody Clark
Náklad: iba 500 ks
Krajina pôvodu: Austrália
Razba: Perth Mint

Australian Double Sovereign 2019

Exkluzívna zlatá minca razená v roku 2019 v špičkovej kvalite proof z 22 karátového zlata a hmotnosti 15.982 g je jubilejný Double Sovereign vydaný mincovňou Perth Mint ako pripomienka bohatej histórie tejto austrálskej mince pri príležitosti 200. výročia narodenia kráľovnej Viktórie.

Minca na svojom rube nesie historické prvky z originálu rubovej strany Sovereignu typu I. od Leonarda Charlesa Wyona z roku 1855 - korunu sv. Edwarda, vavrínový veniec a nápis "AUSTRALIA". Jubilejný design dopĺňa značka ("privy mark") s číslovkou "200", ktorá odkazuje na výročie narodenia kráľovnej Viktórie. Súčasťou designu sú nápisy "PERTH MINT" a "DOUBLE SOVEREIGN". Minca je vydána podľa austrálskeho zákonníka z roku 1965 ako legálne platidlo.
K povoleniu razby vlastných mincí v Austrálii došlo po objavení ložísk zlata v Novom Južnom Walese a následnom otvorení Kráľovskej mincovne v Sydney. Nová mincovňa začala v roku 1855 raziť z lokálne ťaženého zlata všeobecne prijatú menu - Sovereign a Half Sovereign. Nové mince mali rovnakú hmotnosť a rýdzosť ako v Británii, ale neniesli imperiálny motív. Nový koloniálny typ vytvoril Leonard Charles Wyon a ukončil tým rad tradícií. Wyonov motív tvorili koruna sv. Edwarda a vavrínový veniec doplnený nápisom "SYDNEY MINT" a nominálnou hodnotou "ONE SOVEREIGN" (na imperiálnych typoch nebol nominál v tej dobe uvádzaný). Prevratný bol uvedený nápis "AUSTRALIA". Austrália bola vtedy obyčajnou kolóniou a svoju nezávislosť na Spojenom kráľovstve získala až o polstoročia neskôr. Preto, aby kvalita a rýdzosť novo razených mincí neohrozila povesť britskej meny, bola ich platnosť pôvodne obmedzená iba na územie Austrálie. Kvalita "austrálskych" Sovereignov obstála a to tiež stálo za zánikom vlastného koloniálneho designu. Po roku 1870 bol nahradený klasickým imperiálnym typom.
Double Sovereign s nominálnou hodnotou dvoch libier sa objavil v Británii okolo roku 1820. S imperiálnym motívom, sv. Juraj bojuje s drakom, od Benedetta Pistruccia sa v Austrálii razil iba dvakrát - v roku 1887 a 1902.

Líce zobrazuje portrét kráľovnej Alžbety II. od Jodyho Clarka s iniciály "JC" a nápisy "ELIZABETH II", "AUSTRALIA" rok vydania a nominálnu hodnotu.

Minca je dodávaná v luxusnej darčekovej krabičke spolu s číslovaným certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 500 kusov pre celý svet!Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Zlaté mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.