Letný výpredaj skladov s investičným tovarom. Viac informácií na stránke oznámenia.

+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Zlatá minca František Jozef I. 2018 Proof

50,00 € oslobodené od DPH
Zlatá minca František Jozef I. 2018 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Zlatá minca František Jozef I. 2018 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005243
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Zlatá pamätná minca
Nominál: 5 NZD
Priemer: 11 mm
Hmotnosť: 0.5 g
Rýdzosť: 999.9/1000 Au
Prevedenie: Proof
Hrana: hladká
Náklad: 1 000 ks
Autor: David Kružliak
Emisia: september 2018
Razba: Česká mincovna

Zlatá minca František Jozef I. proof

Príležitosť pripomenúť si 50. výročie vlády Františka Jozefa I. v roku 1898 v tedajšom Rakúsko-Uhorsku nechal ujsť len málokto. Teraz – o ďalších 120 rokov neskôr – si túto oslavu pripomíname zlatou minimincou Českej mincovne uloženou do repliky dobovej pohľadnice.

Tlač, ktorá oslavovala polstoročie habsburgského cisára na tróne, vydala vlastným nákladom Carl Stellzig, c. k. poštmajster v Doubici v Čechách. Dokonale spracovaná farebná litografia predkladá atribúty cisárskej vlády. Dva portrétne medailóny, ktoré zachytávajú cisára pri nástupe na trón a v dobe jubilea, sú zakomponované do oficiálneho znaku monarchie a doplnené figurálnym štítkom výročných letopočtov 1848–1898, vysvetlujúcim textom a rastlinným motívom. Ďalším prvkom kompozície je pohľad na viedenský komplex Hofburg, zimnú rezidenciu Habsburgovcov. Pohľadnica bola na konci 19. storočia používaná ako univerzálny pozdrav – za predtlačený nemecký nápis „Gruss aus“ (pozdrav z) bolo možné ručne dopísať ľubovolné miesto. Konkrétny exemplár, ktorý poslúžil ako predloha pre balenie mince, bol odoslqaný 21. mája 1899 zo Srbskej Kamenice a druhý deň doručený do Prahy. Hoci už platila korunová mena, bolo vtedy ešte stále možné použiť známku v hodnote 2 grajciarov.

Reverzná strana mince, ktorá je dielom mladého medailéra Davida Kružliaka, je venovaná charakteristickému portrétu Františka Jozefa I. s ikonickými fúzmi z prelomu storočí. Averzná strana potom patrí nevyhnutným atribútom ostrova Niue, emitenta, ktorý poskytuje zahraničnú licenciu k razbe pamätných mincí Českej mincovne. Sú nimi profil a meno kráľovnej Alžbety II., ročník emisie 2018 a nominálna hodnota 5 DOLLARS (NZD).

Originálna emisia predstavuje dostupný zberateľský kúsok, ktorý poteší numizmatiky, filokartistov aj priaznivcov spredmetneného mocnára.Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Zlaté mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.