+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Zlatá minca k narodeniu dieťaťa Vitaj na svete 2021 Proof

195,00 € oslobodené od DPH
Zlatá minca k narodeniu dieťaťa Vitaj na svete 2021 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Zlatá minca k narodeniu dieťaťa Vitaj na svete 2021 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Ano
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005931
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Zlatá pamätná obdĺžniková minca
Nominál: 10 SBD
Rozmer: 19 x 11,5 mm
Hmotnosť: 2 g
Rýdzosť: 999,9/1000 Au
Prevedenie: Proof
Hrana: hladká
Autorka: Veronika Adamcová
Náklad: 200 ks
Emisia: 2021
Krajina pôvodu: Šalamúnove ostrovy

Obdĺžniková minca - Vitaj na svete

Exkluzívna zlatá minca obdĺžnikového tvaru, vydaná štátom Šalamúnove ostrovy pre rok 2021 v špičkovej kvalite proof o váhe 2 g v rýdzosti najčistejšieho 99.99% zlata, k významnej udalosti narodeniu dieťaťa prvý dotyk bábätka a maminky. Minca je vyrazená vo švajčiarskej rafinériu PAMP, čo jej dodáva prestížny punc najvyššej kvality. Návrh mince realizovala mladá výtvarníčka Veronika Adamcová.
Táto minca je ideálna ako darček k narodeniu dieťaťa a bude ho sprevádzať životom a chrániť ho.

Minca Vitaj na svete

Darček bábätku v podobe mince, prípadne šperku, má dlhú a zaujímavú tradíciu. Príslušníci šľachty dávali do kolísky svojim potomkom rôzne zlaté artefakty, najprv ozdobné gombíky, neskôr zlaté a strieborné mince. Postupne sa tento zvyk rozšíril aj medzi meštianstvo a ďalšie vrstvy obyvateľstva. Pozornosť od kmotra venovaná po narodení bývala veľmi dôležitá a mala novonarodeného človiečika sprevádzať životom a chrániť ho. Mala mu zaistiť šťastie a blahobyt. Dnes by sme povedali, že bola akousi investíciou v jeho živote.

Minca na svojom rube zobrazuje prvý dotyk bábätka a mamičky plný emócií, lásky a dôvery. Silné puto, ktoré narodením vzniká a po celý život sa prehlbuje a silnie. Motív dopĺňa nápis "Vitaj na SVETE" a iniciály autorky "VA".

Lícna strana obsahuje vnútorné okružie s tradičným portrétom britskej kráľovnej Alžbety II. od Ian-Rank Broadleyho, iniciály autora "IRB", nominálnu hodnotu "10 DOLLARS" a rok vydania "2021". Pod portrétom je uvedená váha a rýdzosť.

Každá minca je vložená do darčekového kartónového obalu, ktorý slúži zároveň ako certifikát autenticity, navyše obsahuje priestor pre osobné venovanie. Náklad je limitovaný na 200 ks pre celý svet!

Zlatá minca do kolísky

Zlato predstavuje jedinečnosť, stabilnú hodnotu a krásu. Takto je vnímané od počiatku našej civilizácie. Je tomu už dávno, čo sme našli záľubu v zlatých šperkoch a obchod sme si začali uľahčovať pomocou zlatých mincí. Od prehistorických čias, kedy bolo zlato najvzácnejším z vtedy známych kovov, viera v neho zostala v ľudstve hlboko zakódovaná. Späť k starým tradíciám. Zlato je známe ako dlhodobý uchovávateľ hodnoty. Naozaj ideálny darček pre vstup do života aj poistka proti všetkým nástrahám.Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Zlaté mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.